Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

Archiwum: 2021 styczeń

2021-01-14

Pod koniec ubiegłego roku Rada Miejska w Pyskowicach przyjęła plan finansowy miasta na 2021 r. Zaplanowano 97 298 563,26 zł dochodów i o 4 459 722,52 zł większe wydatki. Niedobór zostanie wyrównany nadwyżką budżetową. Przy skromniejszych wpływach niż zwykle, spowodowanych epidemią koronawirusa, znajdą się jednak również środki na rozwój.

2021-01-13

Samorząd Pyskowic nie traci z pola widzenia problemów uzależnień, szczególnie w okresie przedłużającego się stanu epidemii COVID-19. Zgodnie z rekomendacjami Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2021 nadal powinien być realizowany obowiązek wykonywania zadań wynikający z ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Rocznik Miasta Pyskowice
2021-01-13

W związku z dużym zainteresowaniem, w piątek 15 stycznia br. w godzinach 8.00-12.00 w budynku Urzędu Miejskiego znów będzie prowadzona sprzedaż pierwszego Rocznika Miasta Pyskowice. Na publikację składają się teksty naszych mieszkańców, pasjonatów lokalnej historii. Przeczytacie Państwo m.in. o początkach Pyskowic, pierwszych drukarniach, handlu w PRL, o dziejach parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i klubu „Czarni" Pyskowice, o herstoriach silnych kobiet i życiu ks. prałata Augusta Duffka. Jeśli nakład nie zostanie wyczerpany, dla osób chcących nabyć to wydawnictwo, a którym wyznaczony termin nie odpowiada, zostanie wskazany kolejny. Cena Rocznika: 25 zł. Płatność tylko gotówkę, mile widziane odliczone kwoty.

Akcja szczepień przeciwko COVID 19
2021-01-13

15 stycznia br. rozpocznie się rejestracja do szczepień przeciwko koronawirusowi dla seniorów, zgodnie z harmonogramem: od 15 stycznia osoby, które skończyły 80 lat, od 22 stycznia osoby, które skończyły 70 lat. 

Powstanie nowy budynek mieszkalny przy ul. Poniatowskiego - podpisano umowy
2021-01-12

29 grudnia 2020 r. w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach podpisane zostały umowy na realizację budowy IV-kondygnacyjnego, dwuklatkowego budynku mieszkalnego, przy ul. Poniatowskiego w Pyskowicach. Umowy zostały zawarte pomiędzy Gminą Pyskowice a Spółką Międzygminne TBS Sp. z o.o. oraz pomiędzy Spółką a przedstawicielami Spółki z o.o. Sp. k. F BUD z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim. W ramach inwestycji powstaną 22 mieszkania oraz 8 wydzielonych stanowisk garażowych na poziomie piwnic. Dostępne będą mieszkania jedno, dwu i trzy-pokojowe w metrażach od 37,30m2 do 78,40 m2. Lokale mieszkalne usytuowane na III piętrze zaprojektowane zostały jako dwupoziomowe. Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2022 r.

LGD - logo
2021-01-12

Stowarzyszenie LGD „Leśna Kraina Górnego Śląska” rozpoczyna prace nad przygotowaniem dokumentów pozwalających na wykorzystanie środków z nowych funduszy. Trwają rozmowy nad wprowadzeniem wielofunduszowości dla LGD w okresie programowania na lata 2021–2027. Formuła ta pozwoliłaby na realizowanie projektów za pośrednictwem LGD nie tylko ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) jak dotychczas, ale również z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) i Europejskiego Funduszu Społecznego (EFS). W związku z powyższym zachęcamy mieszkańców Pyskowic do wzięcia udziału w anonimowej ankiecie dotyczącej oceny różnych aspektów naszego codziennego życia, która aktywna będzie do 20 stycznia 2021 r. pod adresem: https://omikronbadania.pl/questo/b.php.

Koronawirus - powrót dzieci kas I-III do szkół
2021-01-12

Po feriach zimowych, w poniedziałek 18 stycznia uczniowie klas I-III wrócą do szkół w ścisłym reżimie sanitarnym. Przygotowane zostały przez rząd wytyczne oraz harmonogram testowania nauczycieli. Jednak trudna sytuacja w Europie dotycząca COVID-19 oraz wciąż wysoka liczba osób w szpitalach i pod respiratorami w Polsce powodują, że konieczne jest przedłużenie obowiązujących obostrzeń związanych z pandemią do 31 stycznia. Takie informacje przekał 11 stycznia na konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

2021-01-08

Wnioski  w sprawie świadczenia wychowawczego 500+ na okres 2021/2022 w wersji papierowej będą przyjmowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyskowicach od 1 kwietnia br., a w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną - już od 1 lutego.

2021-01-08

Samorząd Pyskowic przystępuje do realizacji projektu „Aktywni razem 2.0". Bezpośrednim wykonawcą działań będzie Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyskowicach, który pozyskał na nie dofinansowanie unijne w kwocie aż ponad 650 tys. zł. Umowa w tej sprawie właśnie została podpisana. Głównym celem inicjatywy jest pomoc rodzinom z problemami w wyjściu na prostą i zapobieganie umieszczaniu dzieci w pieczy zastępczej.

2021-01-07

W ostatnich dniach ubiegłego roku, 22 grudnia, samorząd zakończył realizację remontu chodników w rejonie ul. Braci Pisko i ul. Szpitalnej. Zadanie kosztowało blisko 33 tys.zł, a wykonawcą była Firma Usługowo – Handlowa Andrzej Morys z Wiśnicza.

2021-01-07

Emilia, Julia i Zuzanna to najczęściej wybierane imiona w ubiegłym roku w naszym mieście – informuje Urząd Stanu Cywilnego w Pyskowicach. Wśród chłopców najwięcej przyszło na świat Jakubów, Filipów i Janów. Dla wszystkich nowo narodzonych mieszkańców Pyskowic samorząd przygotował niespodziankę - pakiety powitalne.

Drugie życie choinki świątecznej - akcja eko
2021-01-05

Kończy się czas świątecznych choinek, które cieszyły nasze oczy i nosy przez ostatnie dni. W związku z tym oraz w myśl zasady „zero waste” zachęcamy pyskowiczan do oddawania, celem posadzenia, swoich żywych choinek doniczkowych, które były regularnie podlewane i nie uschły. Choinki można przywozić do siedziby MZBM-TBS Sp. z o.o. w Pyskowicach przy ul. Strzelców Bytomskich 9 już od czwartku 7 stycznia do 29 stycznia br. w godzinach pracy tej instytucji (poniedziałek, wtorek, środa: 7.00-15.00, czwartek: 7.00-16.00, piątek: 7.00-14.00). Niebawem wystartuje akcja sadzenia ich na terenie pyskowickiego cmentarza komunalnego przy ul. Poznańskiej. Będąc eko dajmy razem drugie życie bożonarodzeniowym drzewkom!

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę