Ahoj przygodo! Zapraszamy na wakacyjne, bezpłatne kursy żeglarskie

2022-06-30

Wspólnie z Klubem Wodnym Garland z Gliwic zapraszamy na kursy żeglarskie PGE Polsailing. Z programu skorzystać mogą dzieci z roczników 2012 – 2015. Szkolenia na jeziorze Dzierżno Małe startuje od 1 lipca i potrwają do 19 września 2022r. Uwaga, liczy się kolejność zgłoszeń.

Na grantowy tle napis białym kolorem Polski Związek Żeglarski

W ramach jednego turnusu na jednego uczestnika przypada 4,5 godziny tygodniowo przez 4 tygodnie - łącznie 18 godzin. Na każdą dziesięcioosobową grupę przypada jeden instruktor. Zajęcia odbywają się na jachtach OPTYMIST, a dzieci będą mogły w miarę postępów pływać nawet same. Ilość miejsc ograniczona do 50 uczestników.

Rekrutacja odbywa się wyłącznie poprzez stronę internetową PolSailing - Ogólnopolski program edukacji żeglarskiej.

Organizator planuje utworzenie czterech grup weekendowych, po dwie w godzinach 8:00 – 12:30 oraz 13.00 – 17.30. Dodatkowo spośród "absolwentów" zostanie wybrana grupa 10 uczestników, która będzie miała dodatkowe zajęcia w wymiarze 18 godz., prawdopodobnie we wrześniu.

Kursy mogą być początkiem przygody z żaglami, która może być kontynuowana w ośrodkach wodnych nad jeziorem Dzierżno Małe.

Program PGE Polsailing na naszym terenie realizowany jest przez Klub Wodny GARLAND Gliwice wraz z Polskim Związkiem Żeglarskim oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki.