AKCJA "ZADBAJ O SWOJE ZDROWIE"

2010-09-10

Samorząd Miasta Pyskowice, Radio Plus 96,2 fm oraz Fundacja Godula-Hope serdecznie zapraszają wszystkie Panie na bezpłatną akcję profilaktyczną pt. „Zadbaj o swoje zdrowie", która odbędzie się 19 września br. w godzinach 10.00-18.00 w Przychodni Remedium (ul. Paderewskiego 11) w Pyskowicach.

Projekt ma charakter informacyjno - profilaktyczno - społeczny i dotyczy bezpłatnych badań oraz akcji profilaktyki w zakresie szybkiego wykrywania chorób.

Podczas akcji zostaną wykonane bezpłatne badania oraz konsultacje w zakresie:

-USG jajnika oraz akcja profilaktyczna w obszarze wczesnego wykrywania chorób nowotworowych jajnika,

-konsultacje ginekologiczne,

-dla kobiet w ciąży - badanie akcji serca dziecka (detektorem tętna płodu).

 

Badania chorób nowotworowych jajnika:
Choroby nowotworowe są stale narastającym problemem społecznym. Z dekady na dekadę rośnie zachorowalność i umieralność z powodu nowotworów złośliwych. Rak jajnika zajmuje piąte miejsce na liście przyczyn zgonów kobiet. Pomimo stosunkowo niewielkiej zachorowalności (ryzyko względne w ciągu całego życia 0,15%), śmiertelność z powodu raka jajnika stale rośnie. Wiąże się to z brakiem znanych metod zapobiegania i wczesnego wykrywania tej choroby oraz z jej niezwykłą agresywnością i szybkością postępowania procesu chorobowego.
Podczas akcji lekarz ginekolog będzie wykonywał kompleksową diagnostykę jajnika opartego na badaniach ultrasonograficznych wykonywanych na sprzęcie najnowszej generacji. Dodatkowo będą przeprowadzane konsultacje ginekologiczne z lekarzem specjalistą.
Spodziewane wyniki projektu:
- Zwiększenie wykrywalności wczesnych stadiów raka jajnika
- Poprawa wyników leczenia raka jajnika
- Zmniejszenie śmiertelności w wyniku raka jajnika
- Obniżenie kosztów leczenia raka jajnika
- Próba ukierunkowania przyszłych działań profilaktycznych

 

Badania płodu dziecka:
Podczas akcji u kobiet w ciąży będą wykonywania badania akcji serca płodu dziecka detektorem tętna płodu oraz możliwość konsultacji ginekologicznej z zakresu ciąży oraz porodu.

Na bezpłatną akcję zapraszają: Samorząd Miasta Pyskowice, Radio Plus 96,2 fm, Fundacja Godula-Hope oraz NZOZ Remedium.