ALACARTE ZDOBYWA LAURY

2008-11-18

Nowy sezon artystyczny w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu dopiero się zaczął, a już Zespół Tańca Współczesnego „Alacarte" zdobył uznanie podczas odbywających się w listopadzie festiwali: IV Międzynarodowych Jesiennych Spotkań Artystycznych „Talizman Sukcesu" i III Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego "Power Dance".

W dniach 8-9 listopada podczas IV Międzynarodowych Jesiennych Spotkań Artystycznych „Talizman Sukcesu” w Bielsku Białej młodzi tancerze z ZTW Alacarte zdobyli  III miejsce za układ "W rajskim gaju" i I miejsce za układ "Jak pnącze" oraz największe trofeum - PUCHAR DLA NAJLEPSZEGO ZESPOŁU POLSKIEGO.

15 listopada w kolejnym, tym razem ogólnopolskim festiwalu Zespół Tańca Współczesnego „Alacarte” i Zespół Tańca Nowoczesnego „Paradox” po zaciętej rywalizacji dostały się do finału III Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego "Power Dance" w Katowicach. Już sam udział w finale był dużym wyróżnieniem dla wszystkich zespołów, tym bardziej cieszy fakt, że główną nagrodę GRAND PRIX i Puchar Prezydenta Miasta Katowic zdobył Alacarte.

Ale to nie koniec listopadowych festiwali – 23 listopada „Alacarte” znowu wyrusza na podbój, tym razem Kłobucka. Trzymamy kciuki i gratulujemy sukcesów instruktorom oraz wszystkim młodym, utalentowanym tancerzom.