Hanna i Antoni najpopularniejszymi imionami dla dzieci w 2022 r. w naszym mieście

2023-01-11

Pierwsze dziecko w 2023 r. w szpitalu w Pyskowicach przyszło na świat 1 stycznia, 55 minut po północy. Noworodek ważył 3,1 kg i mierzył 54 cm. Rodzice nazwali chłopca Oliwier. Być może imię zapowiada nowe trendy, jednak w ubiegłym roku wśród naszych mieszkańców najwięcej rodziło się Antonich. Wśród dziewczynek królowała natomiast Hania.

Czerwony symbol kobiecości (kółko z krzyżykiem) i męskości (kółko ze strzałką) pośród imon, które występują w tekście.

Zuzanna i Stanisław to zaś imiona nadawane najczęściej w drugiej kolejności. W minionym roku w naszym mieście wśród dziewczynek popularne były też Alicja, Maria, Julia i Emilia, a wśród chłopców Filip, Leon, Maksymilian, Franciszek i Wojciech. Wróciła moda na imiona sprzed lat. Spośród dawno nieużywanych pojawiły się Aniela, Józefina i Rita oraz Józef, Kazimierz i Gustaw. Trafiały się też rzadsze, jak Lyna, Laila, Zoja. Zlata i Gaja oraz Ryan, Conor, Kleofas, Gopal i Jeremiasz.
Według danych Urzędu Stanu Cywilnego w ubiegłym roku w szpitalu w Pyskowicach przyszło na świat 685 dzieci. Natomiast liczebność naszego miasta zwiększyła się o 125 najmłodszych mieszkańców.