Budżet obywatelski województwa. Możesz wybierać jeszcze tylko jeden dzień!

2020-09-22

Trwa II edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. My szczególnie polecamy Państwa uwadze projekt oTULA - Objazdowa Teatralna Uliczna Akademia. Inicjatywa jest okazją na kolejne ciekawe wydarzenie w naszym mieście. A to już ostatnia szansa, żeby oddać swój głos – plebiscyt kończy się jutro, 23 września.

Budżet obywatelski województwa. Możesz wybierać jeszcze tylko jeden dzień!

Głosowanie odbywa się elektronicznie na stronie bo.slaskie.pl w zakładce Głosuj. Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy województwa, którzy mogą wybierać spośród 90 zadań. Wyniki głosowania poznamy w październiku.


W ramach głosowania każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje w sumie 4 punkty – 1 dla zadań zgłoszonych w puli wojewódzkiej oraz 3 dla zadań zgłoszonych w pulach podregionalnych. Głosować można tylko jeden raz. Od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania.


Podczas głosowania należy podać swoje dane osobowe oraz numer telefonu, na który zostanie przesłany kod weryfikujący.


Zachęcamy do zwrócenia uwagi na projekt oTULA. Inicjatywa zakłada realizację bezpłatnych spektakli interaktywnych i warsztatów artystycznych, w których będą brali udział mieszkańcy Pilchowic, Tarnowskich Gór i właśnie Pyskowic w letnie weekendy 2021. W każdym z wymienionych miast: 1 weekend i 4 spektakle, razem 12 spektakli. Większość z nich odbywać będzie się w plenerze, z udziałem artystów ulicznych jak kuglarze i żonglerzy.


Swoje głosy można oddać tutaj.