Pyskowicki Budżet Obywatelski 2017 - I edycja

 

W 2017 roku oddaliśmy w Państwa ręce 150.000,00 złotych. Środki te zostały podzielone po 75.000,00 zł dla każdej części miasta: południowej i północnej.

 

ZDJĘCIA PREZENTUJĄCE REALIZACJE ZREALIZOWANYCH PROJEKTÓW

1. „Plac zabaw – modernizacja ogrodu przedszkolnego (Przedszkole nr 3)"

2. „Zakup i instalacja urządzeń do ćwiczeń plenerowych" - plac dożynkowy

3. „Plac zabaw dla dzieci w części Pyskowice – Południe"

PREZENTACJA PODSUMOWUJĄCA PBO 2017

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją podsumowującą Pyskowicki Budżet Obywatelski na 2017 r.

 

PYSKOWICKI BUDŻET OBYWATELSKI - WYNIKI GŁOSOWANIA
Zakończyło się głosowanie mieszkańców w ramach pierwszego Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Pyskowiczanie wybrali do realizacji 3 zadania. W części północnej miasta: „Plac zabaw – modernizacja ogrodu przedszkolnego (Przedszkole nr 3)" oraz „Zakup i instalacja urządzeń do ćwiczeń plenerowych", w części południowej miasta: „Plac zabaw dla dzieci w części Pyskowice – Południe". Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki głosowania.

 

SPOTKANIA - PROMOCJA PROJEKTÓW

28 marca w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego oraz 6 kwietnia 2017 r. w Domu Pariafialnym przy kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy odbyły się spotkania z wnioskodawcami i mieszkańcami dotyczące Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok, podczas których zaprezentowane zostały wszystkie zakwalifikowane do głosowania zadania oraz przypomniane zostały procedury PBO.

SPOTKANIA INFORMACYJNE W SPRAWIE PROCEDURY PBO

W czwartek 26 stycznia 2017 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego odbyło się pierwsze spotkanie informacyjno-konsultacyjne z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi na temat Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Zastępca Burmistrza Adam Wójcik wraz z rzecznikiem Urzędu Miejskiego Agnieszką Kazubek przedstawili i wyjaśnili zgromadzonym zasady procedury oraz harmonogram działań Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku, a także odpowiedzieli na pytania oraz wątpliwości uczestników spotkania.

W środę 1 lutego w Domu Parafialnym przy kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy odbyło się drugie spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla mieszkańców oraz organizacji pozarządowych w sprawie procedury Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego w 2017 roku. W spotkaniu wzięło udział prawie 30 mieszkańców, którym serdecznie dziękujemy za obecność oraz zainteresownie tą inicjatywą.


PROCEDURA PBO NA 2017 ROK I DOKUMENTY DO POBRANIA