Pyskowicki Budżet Obywatelski 2018 - II edycja

ZADANIA ZREALIZOWANE W II EDYCJI PBO

TĘŻNIA SOLANKOWA

W parku na placu Józefa Piłsudskiego powstała tężnia solankowa wraz z małą architekturą. Jest to zadanie, które wybrane zostało do realizacji przez mieszkańców w ramach II Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego.

BOISKO PIŁKARSKIE W DZIERŻNIE

W ramach pyskowickiego budżetu obywatelskiego zrealizowano zadanie w południowej cześci miasta pn.: „Modernizacja boiska piłkarskiego przy ul. Piaskowej w Dzierżnie".

PREZENTACJA PODSUMOWUJĄCA PBO 2018

Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją podsumowującą Pyskowicki Budżet Obywatelski na 2018 r.

PYSKOWICKI BUDŻET OBYWATELSKI 2018 – WYNIKI GŁOSOWANIA

Zakończyło się głosowanie mieszkańców w ramach drugiego Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Pyskowiczanie wybrali do realizacji 2 zadania. W części północnej miasta: „Tężnia solankowa wraz z małą architekturą w parku przy placu Józefa Piłsudskiego", w części południowej miasta: „Modernizacja boiska sportowego w Dzierżnie". Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki głosowania.


 SPOTKANIA

  • PROMOCJA ZADAŃ

27 marca w pyskowickim Ratuszu odbyło się spotkanie z wnioskodawcami oraz mieszkańcami dot. Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego 2018. Podczas spotkania zostały zaprezentowane wszystkie zadania zakwalifikowane do głosowania oraz przypomniane zostały najważniejsze zasady procedury związane z PBO 2018.

  • SPOTKANIA INFORMACYJNE W SPRAWIE PROCEDURY PBO 2018

31 stycznia w Domu Parafialnym przy kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy oraz 5 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy Placu Józefa Piłsudskiego 1 odbyły się spotkania informacyjne dla mieszkańców i organizacji pozarządowych dot. II edycji Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Podczas spotkań został podsumowany PBO 2017 oraz przedstawione zostały nowości w procedurze, zasady oraz najważniejsze etapy PBO 2018.

 


PROCEDURA PBO NA 2018 ROK I DOKUMENTY DO POBRANIA