Pyskowicki Budżet Obywatelski 2019 - III edycja


ZREALIZOWANE PROJEKTY W III EDYCJI PBO

W ramach zadania: „Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5" wykonano montaż i dostawę m.in.: zestawu zabawowego, piramidy linowej "linarium", oraz betonowego stołu do gry w ping-ponga. Zostały postawione ławeczki oraz kosze na śmieci oraz wykonano ogrodzenie panelowe. Zadanie wykonała wykonała firma Muller Jelcz - Laskowice sp. z o. o. Aleja Młodych 40, 55-220 Jelcz-Laskowice.

Natomiast w „Pyskowickim Parku Nauki i Rozrywki przy Szkole Podstawowej nr 6" będzie można spędzić czas z całą rodziną. Zamontowane w „parku" urządzenia sprawiły, że jest to miejsce, w których można poszerzać swoją wiedzę, rozwinąć kreatywność i jednocześnie dobrze się przy tym bawić. Można tu m.in. pograć w gry podwórkowe, pobawić się w naukowca i zobaczyć na czym polega, wir wodny, zjawisko iluzji a także poznać różne dźwięki na panelu muzycznym. Aby bezproblemowo skorzystać z wszystkich gier i zabaw zostały zamontowane do nich tablice z instrukcjami.

Zadanie wykonywały 3 firmy:

- Smart Plac Sp. z o. o., ul. Raciborska 86, 44-200 Rybnik,
- Park Edukacyjny Interakcje Sp. z o. o., ul. Straconki 58/2, 43-300 Bielsko – Biała,
- Marek Karłaszewski prowadzący działalność pod nazwą Biuro Handlowe Marek Karłaszewski z siedzibą przy ul. Berberysów 3A, 40-750 Katowice.


PYSKOWICKI BUDŻET OBYWATELSKI – WYNIKI GŁOSOWANIA

Zakończyło się głosowanie mieszkańców w ramach trzeciego Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Pyskowiczanie wybrali do realizacji 2 zadania. W części północnej miasta: „Pyskowicki Park Rozrywki i Nauki przy Szkole Podstawowej nr 6", w części południowej miasta: „Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5".

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki głosowania.


ROZPOCZYNAMY GŁOSOWANIE W III EDYCJI PBO

Od 29 kwietnia do 10 maja br. potrwa głosowanie w ramach trzeciej edycji Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbywa się w formie papierowej lub elektronicznej. W formie papierowej głos można oddać w Urzędzie Miejskim w Pyskowicach: pok. 107 (parter) oraz pok. 227 (I piętro), w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Wypożyczalnia i Czytelnia dla Dorosłych plac Józefa Piłsudskiego 1 i w Miejskiej Bibliotece Publicznej – filia nr 1 ul. Traugutta 53. Uprawnionymi do głosowania są wszyscy mieszkańcy Pyskowic, którzy ukończyli 13 lat lub ukończą 13 lat w 2019 roku. Każdy mieszkaniec może oddać tylko jeden głos na jedno wybrane zadanie, w jednej formie. Zachęcamy do głosowania na swoich faworytów. To właśnie głosy mieszkańców zadecydują o tym co zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku w naszym mieście.


Trwa trzecia edycja Pyskowickiego Budżetu Obywatelskiego. Po etapach składania wniosków i ich weryfikacji przyszła pora na promocję zakwalifikowanych do głosowania zadań, a zaraz po niej, na najważniejszą część procedury, czyli na głosowanie. Dlatego też zapraszamy wszystkich pyskowiczan, do zapoznania się z zadaniami, które w tej edycji PBO zostały zakwalifikowane do głosowania.


PROCEDURA PBO NA 2019 ROK I DOKUMENTY DO POBRANIA