Cegiełka dla przyszłości. Zostaw swój podatek dochodowy w Pyskowicach

2022-02-04

Jak co roku o tej porze trwa akcja składania zeznań podatkowych PIT. W świetle przepisów część podatku dochodowego wraca do tej gminy, którą podatnik wskaże jako miejsce zamieszkania. Apelujemy więc - bądź lokalnym patriotą, rozlicz swoje podatki w Pyskowicach. To realny wpływ na m.in. miejskie inwestycje, pomoc społeczną czy edukację. Możesz łatwo sprawdzić, na co gmina wydaje Twoje pieniądze. Wystarczy wejść w zakładkę Na co idą moje pieniądze.

Udział w podatkach to znaczące źródło pieniędzy w budżetach samorządów. Dlatego też zachęcamy i zwracamy się z prośbą do wszystkich zamieszkujących na terenie Pyskowic, aby rozliczyli swój PIT zgodnie z faktycznym miejscem zamieszkania. Tym bardziej, że kondycji ekonomicznej gmin szkodzi koronawirus. Wspomóż swoje miasto, jego rozwój oraz lokalną społeczność.

Przypominamy, że łatwo i szybko można sprawdzić jak wygląda zarządzanie finansami miasta, jak kształtują się jego dochody i wydatki oraz na co przeznaczane są podatki mieszkańców. Wystarczy odwiedzić stronę nacoidamojepieniadze.pl. Nawet nie raz, ale regularnie. Dane są bowiem aktualizowane ma bieżąco, pod kątem zmian dokonywanych przez samorząd w prognozie dochodów i wydatków. Właśnie opublikowaliśmy tam plany finansowe Pyskowic na 2022 r.

Portal to kompendium wiedzy w atrakcyjnej formie. Wszystkie informacje pochodzą z budżetu Pyskowic z podziałem na dziedziny, np. oświata i wychowanie, rodzina, administracja publiczna, gospodarka komunalna i ochrona środowiska, kultura fizyczna. Mieszkańcy mogą to również zrobić pod kątem swojego podatkowego wkładu. Wpisując wysokość swojego wynagrodzenia brutto sprawdzą, ile gmina z ich pieniędzy miesięcznie przeznacza na pomoc społeczną, kulturę czy żłobek.