Co nowego w Pyskowicach? Dowiecie się z listopadowego "PP"

2022-11-24

11 listopada jak zawsze obchodziliśmy rocznicę odzyskania Polski, jednak święto w tym roku miało w naszym mieście wyjątkowo uroczysty charakter. Ukoronowaniem było podniesienie na maszt flagi Polski w ramach projektu „Pod biało - czerwoną" oraz wspólne odśpiewanie hymnu naszej Ojczyzny. Relacją z uroczystości rozpoczynamy też bieżący numer „Przeglądu Pyskowickiego”.

Winieta Przeglądu Pyskowickiego z herbem Pyskowic. Hasło reklamowe - informacje zawsze z pierwszej ręki.

Pamiątkę powrotu niepodległości obchodziliśmy wszyscy. Szczególną okazję do świętowania tydzień wcześniej miała Szkoła Podstawowa nr 5. Jubileuszowi 60 – lecia placówki towarzyszyło nadanie imienia Janusza Korczaka. Więcej na ten temat na s. 2.

W listopadowym wydaniu „PP” w ogóle wiele miejsca zajmuje oświata. Tematy poświęcone życiu szkolnemu znajdziecie Państwo na stronach 7 - 10. Również kultura powróciła już na dobre do formy znanej sprzed pandemii. Szeroko swoje drzwi otwarło Centrum Wystawiennicze, a o czekających i tych już minionych wydarzeniach piszemy na s. 7 i 8. Przed nami również moc świątecznych atrakcji, jak kiermasz połączony z Biegiem Mikołajkowym (s.8 i 11). W tym szczególnym czasie samorząd Pyskowic nie zapomina o najsłabszych i najbardziej potrzebujących – jak co roku wraz z parafiami oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu zaprasza na wigilię samotnych i potrzebujących. Więcej o zapisach na s.11.

Nie brakuje również najświeższych informacji z życia miasta. W listopadzie otwarto pierwsze w Pyskowicach rosarium oraz nową część skateparku. O obu inwestycjach piszemy na s. 5.

Zwracamy również uwagę na rzecz bardzo ważną w związku porą roku i zapewnieniem ogrzewania. Miasto Pyskowice przystąpiło do rządowego programu sprzedaży węgla. Każdy uprawniony mieszkaniec będzie mógł nabyć 1,5 tony opału do 31 grudnia 2022 r. oraz 1,5 tony opału po 1 stycznia 2023 r., nie później niż do 30 kwietnia 2023 r. Więcej na temat warunków otrzymania i dystrybucji pomocy - na s.4.

„Drodzy mieszkańcy, nie dajmy się pokonać zimie. Uważajcie na siebie, bądźcie zdrowi!” - życzy na zakończenie słowa wstępnego Adam Wójcik, burmistrz Pyskowic.

Najnowszy numer „PP" można przeczytać również w internecie. Wydanie elektroniczne dostępne jest w naszym serwisie www.pyskowice.pl, zakładka „Przegląd Pyskowicki”/LISTOPAD2022.