Co słychać w naszym mieście? Dowiecie się z najnowszego numeru „Przeglądu Pyskowickiego”

2024-03-26

Szanowni Czytelnicy marcowy numer „Przeglądu Pyskowickiego” jest ostatnim przed wyborami samorządowymi 7 kwietnia. Czas to zatem dobry i właściwy do podsumowań i oceny tego, co wspólnie udało się osiągnąć.

Winieta Przeglądu Pyskowickiego, napis informacje z pierwszej ręki

„Wspólnie – to kluczowe słowo dla tych wyjątkowych, niezwykłych, zaskakujących pięciu lat. Bo wszystko co zrobiliśmy, co przetrwaliśmy, czego doświadczyliśmy i co zmieniliśmy – zrobiliśmy razem” – pisze we słowie wstępnym burmistrz Adam Wójcik.

Ostatnie pięć lat były dla Pyskowic czasem niezwykle trudnym, ale na przekór przeciwnościom – również bardzo owocnym. Solidarność, empatia były lekarstwem w ciężkich latach pandemii i później, gdy przyjęliśmy uchodźców z Ukrainy. Dzięki Wam, drodzy Mieszkańcy, zdaliśmy ten egzamin na piątkę. Przypomnijmy tylko akcje szycia maseczek, sąsiedzkiej samopomocy, wspierania seniorów, akcji pomocy dla naszych sąsiadów ze wschodu.

Jednocześnie był to czas, który pozwolił zbudować fundamenty trwałego rozwoju Pyskowic. Podsumowaniem pięciu lat tej wspólnej pracy jest publikacja „Transformacja miasta 2018 – 2023 w pigułce”. Tutaj rozliczamy każdą inwestycję, każdą złotówkę, podsumowujemy wszystkie wydarzenia, pokazujemy co osiągnęliśmy dla dobra Pyskowic, dla ich rozwoju, dlatego żeby stale piękniały. Pytajcie o tę publikację w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu, w Stacji Kultury. Dostępne jest ono również w wersji elektronicznej.

Jak zawsze i w najnowszym numerze „PP” nie mogło zabraknąć bieżących informacji. Piszemy więc o konferencji przeciw depresji s.2), o zmianach taryfy biletów komunikacji miejskiej (s.4), o nowych projektach dotyczących kultury, jak powrót rzeźby „Foki” czy też planowanej modernizacji biblioteki miejskiej (s.5), o jubilatach złotych i diamentowych godów (s.6), o bezpłatnych szczepieniach przeciwko meningokokom (s.11). Podsumowujemy też pracę rady miejskiej VIII kadencji (s.8-9).

„Drodzy Mieszkańcy, przed nami wybory samorządowe, święto demokracji lokalnej. To dzień w którym wydajecie ocenę, a jednocześnie wybieracie swoich reprezentantów na kolejne pięć lat. Zachęcam was serdecznie do udziału w nich. Rozwój Pyskowic, Wasza przyszłość, jest w Waszych rękach!” – kończy słowo wstępne burmistrz Pyskowic Adam Wójcik.

Najnowszy numer „PP" można przeczytać również w internecie. Wydanie elektroniczne dostępne jest w naszym serwisie www.pyskowice.pl, zakładka (link) „Przegląd Pyskowicki”/MARZEC2024.