Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

CO SŁYCHAĆ W PYSKOWICACH? DOWIECIE SIĘ Z LISTOPADOWEGO "PP"

2020-11-20

Szanowni Czytelnicy, niestety spełnia się czarny scenariusz. Epidemia przybiera na sile, mnożą się rekordy zakażeń, wyłączane są kolejne obszary gospodarki i życia społecznego. Z naturalnych względów część najnowszego, listopadowego „Przeglądu Pyskowickiego” poświęcona jest obecnej sytuacji epidemicznej.  Obok tego  znalazły się informacje o bieżących wydarzaniach z życia miasta.

Strona tytułowa Przeglądu Pyskowickiego - listopad 2020

2 listopada oficjalnie otwarta została nowa ulica Lokalna. Jest to największa tegoroczna miejska inwestycja. Budowa kosztowała ponad 5,5 mln zł, a ponad 80 proc. kosztów pokryło dofinansowanie z środków zewnętrznych. O szczegółach przeczytacie Państwo w gazecie.

 

W najnowszym numerze „PP” znalazło się również m.in. miejsce na relację z obchodów Narodowego Święta Niepodległości, innych niż zwykle, co wymusiła sytuacja epidemiczna oraz tekst o „Żydowskich Zaduszkach”.   

 

Jako odtrutkę na koronawirusa polecamy wywiad z Krzysztofem Podolskim, wielokrotnym mistrzem Polski w kolarstwie górskim. Rozmowa, poświęcona m.in. „kuchni” sukcesów naszego sportowego asa, Pyskowicom widzianym z wysokości rowerowego siodełka, trudom drogi na sportowe szczyty, stanowi kolejny odcinek naszego nowego cyklu „Znani znad Dramy”.

 

Od najważniejszego tematu ostatnich miesięcy nie da się jednak uciec. W „PP” przypominamy najistotniejsze zasady antyepidemiczne i aktualne obostrzenia rządowe. Od 7 listopada zamknięte są galerie handlowe, restauracje i obiekty kultury, od 9 listopada już wszyscy uczniowie przeszli na nauczanie zdalne.

 

„Co dalej? Wisi nad nami groźba „narodowej kwarantanny” i zamknięcia znów w domach. Dlatego ponawiamy nasz apel – zróbmy wszystko, by przerwać transmisje wirusa. Zachowujmy dystans społeczny, dezynfekujmy ręce, przysłaniajmy twarz, wietrzmy pomieszczenia. Uważajcie na siebie, bądźcie zdrowi!” - zwraca się do mieszkańców w słowie wstępnym Adam Wójcik, burmistrz Pyskowic.

 

Najnowszy numer „PP” można przeczytać również w internecie. Wydanie elektroniczne dostępne jest w naszym serwisie: LISTOPAD 2020

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Unia Europejska - Pozyskane dotacje
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę