Co słychać w Pyskowicach? Dowiecie się z listopadowego "Przeglądu Pyskowickiego"

2020-11-20

Szanowni Czytelnicy, niestety spełnia się czarny scenariusz. Epidemia przybiera na sile, mnożą się rekordy zakażeń, wyłączane są kolejne obszary gospodarki i życia społecznego. Z naturalnych względów część najnowszego, listopadowego „Przeglądu Pyskowickiego” poświęcona jest obecnej sytuacji epidemicznej. Obok tego znalazły się informacje o bieżących wydarzaniach z życia miasta.

Strona tytułowa listopadowego numeru Przeglądu Pyskowickiego

2 listopada oficjalnie otwarta została nowa ulica Lokalna. Była to największa tegoroczna miejska inwestycja. Budowa kosztowała ponad 5,5 mln zł, a ponad 80 proc. kosztów pokryło dofinansowanie z środków zewnętrznych. O szczegółach przeczytacie Państwo w gazecie.

W najnowszym numerze „PP” znalazło się również m.in. miejsce na relację z obchodów Narodowego Święta Niepodległości, innych niż zwykle, co wymusiła sytuacja epidemiczna oraz tekst o „Żydowskich Zaduszkach”.
Jako odtrutkę na koronawirusa polecamy wywiad z Krzysztofem Podolskim, wielokrotnym mistrzem Polski w kolarstwie górskim. Rozmowa, poświęcona m.in. „kuchni” sukcesów naszego sportowego asa, Pyskowicom widzianym z wysokości rowerowego siodełka, trudom drogi na sportowe szczyty, stanowi kolejny odcinek naszego nowego cyklu „Znani znad Dramy”.

Od najważniejszego tematu ostatnich miesięcy nie da się jednak uciec. W „PP” przypominamy najistotniejsze zasady antyepidemiczne i aktualne obostrzenia rządowe. Od 7 listopada zamknięte są galerie handlowe, restauracje i obiekty kultury, od 9 listopada już wszyscy uczniowie przeszli na nauczanie zdalne.

„Co dalej? Wisi nad nami groźba „narodowej kwarantanny” i zamknięcia znów w domach. Dlatego ponawiamy nasz apel – zróbmy wszystko, by przerwać transmisje wirusa. Zachowujmy dystans społeczny, dezynfekujmy ręce, przysłaniajmy twarz, wietrzmy pomieszczenia. Uważajcie na siebie, bądźcie zdrowi!” - zwraca się do mieszkańców w słowie wstępnym Adam Wójcik, burmistrz Pyskowic.

Najnowszy numer „PP” można przeczytać również w internecie. Wydanie elektroniczne dostępne jest w naszym serwisie: Przegląd Pyskowicki Listopad 2020.