Co słychać w Pyskowicach? Dowiecie się z najnowszego numeru "PP"

2021-08-25

Szanowni Czytelnicy, po wakacyjnej przerwie wracamy z „Przeglądem Pyskowickim”. Po czasie urlopowego wypoczynku, ładowania akumulatorów i oderwania się od codziennych trosk, wchodzimy w zwyczajny bieg spraw. A jak w ostatnich miesiącach zmieniły się nasze podwórka i ulice przeczytacie w bieżącym numerze „PP”.

Kanikuła wiele rzeczy spowalnia, ale są też dziedziny, którym nadaje przyspieszenia. Przerwa w nauce to czas intensywnych prac remontowych w szkołach, których pełną listę znajdziecie Państwo na s. 9. To również dobra pora na projekty drogowe, o których informujemy na s. 4 i 5. Obok nowych parkingów i chodników powstają też inne nowości – przybywa urządzeń zabawowych i rekreacyjnych, trwają prace przy modernizacji sieci ciepłowniczej, które przyniosą efekty odczuwalne w mieszkaniach już tej zimy. O tym wszystkim również przeczytacie w najnowszym „PP".

Za nami letnie Igrzyska Olimpijskie TOKIO 2020. A my polecamy wywiad, w ramach cyklu „Znani znad Dramy”, z Adamem Piwowarskim. Pochodzący z Pyskowic pięściarz był jednym z najlepszych polskich bokserów II połowy minionego wieku.

A na koniec o tym, od czego rozpoczynamy ten numer „Przeglądu Pyskowickiego”, czyli o dwóch stronach demokracji. Od kilku lat, co roku, obchodzimy jej małe święto. Pyskowicki Budżet Obywatelski to okazja, by w sposób bezpośredni wpływać na swoje miasto. Zachęcamy, by oddawać głosy na wybrane zadania. Demokracja to jednak nie tylko prawa, ale i obowiązki. Dlatego ponawiamy nasz apel o udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Do zakończenia pozostał już tylko miesiąc!

- Po wakacjach wracamy do swoich obowiązków, a dzieci – wszystko na to wskazuje – do szkół. Grozi nam jednak kolejna fala zakażeń koronawirusem. Przypominam, że na terenie Pyskowic jest wiele miejsc, gdzie można przyjąć szczepionkę, a od miesiąca działa również darmowy transport do Punktu Szczepień Powszechnych w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Strzelców Bytomskich. Drodzy Mieszkańcy – uważajcie na siebie, bądźcie zdrowi! – kończy słowo wstępne Adam Wójcik, burmistrz Pyskowic.

Najnowszy numer „PP" można przeczytać również w internecie. Wydanie elektroniczne dostępne jest w naszym serwisie, zakładka „Przegląd Pyskowicki/Lipiec – sierpień 2021”.