Co słychać w Pyskowicach? Dowiecie się z najnowszego „PP”

2020-10-22

Szanowni Czytelnicy,  oprócz dobrych wiadomości, których jak zwykle nie brakuje w  „Przeglądzie Pyskowickim”, są też i gorsze. Koronawirus nie tylko nie odpuszcza, ale uderzył ze zdwojoną siłą. Również w naszym mieście przybywa osób zakażonych. Poświęcony w dużej mierze wydarzeniom z września najnowszy numer gazety, można potraktować jako raport jeszcze z czasów względnej normalności.

Strona tytułowa 'Przeglądu Pyskowickiego" październik 2020

W październikowym „PP” przeczytacie Państwo o wydarzeniach z życia szkół, planach samorządu i o ambasadorce Pyskowic w świecie nauki – prof.  Irenie Polewczyk.  Od tego numeru „PP” rozpoczynamy cykl„Znani znad Dramy”, w którym prezentować będziemy osoby, które rozsławiają nasze miasto, a – być może  - nie są szerzej z tego znane wśród sąsiadów. Pierwszą bohaterką jest Pani profesor – międzynarodowy autorytet w dziedzinie logopedii. Wywiad z I.Polewczyk publikujemy na s. 7.
 
Szczególnie Państwa uwadze polecamy omówienie planów miasta na najbliższą przyszłość. Samorządowi bardzo zależy na realizacji velostrady, która połączy Rudziniec z Zabrzem, poprzez Pyskowice, Zbrosławice i Gliwice. Pomysł jest w fazie przygotowań, ale już wzbudził duże zainteresowanie w regionie. Lada moment powinna powstać rada seniorów – organ, który będzie głosem osób starszych na forum samorządu. Z kolei w związku z petycją bezdzietnych par przygotowujemy program dopłat do in vitro.

„Drodzy Mieszkańcy, przed nami tygodnie, może miesiące pełne wyzwań. Życzę Wam, i nam wszystkim, żebyśmy znaleźli w sobie siłę, a zwłaszcza cierpliwość i wytrwałość w walce z koronawirusem. Bierzmy na poważnie ostrzeżenia, zachowujmy rygory, stosujmy się do zasad bezpieczeństwa. Czasem chwila nieuwagi, chęć poluzowania sobie, może mieć daleko idące konsekwencje. Nie tylko dla nas, ale całego otoczenia – bliskich, sąsiadów, współpracowników. Zróbmy wszystko, żeby przerwać transmisję choroby” - pisze w słowie wstępnym Adam Wójcik, burmistrz Pyskowic.

Najnowszy numer „PP” można przeczytać również w internecie. Wydanie elektroniczne dostępne jest w naszym serwisie: PAŹDZIERNIK 2020.