Co słychać w Pyskowicach? Dowiecie się z najnowszego „PP”

2021-12-20

Ukazał się ostatni w tym roku „Przegląd Pyskowicki”. Roku równie trudnego jak poprzedni, naznaczonego epidemią koronawirusa. W numerze znajdziecie podsumowanie mijających 12 miesięcy okiem burmistrza Pyskowic Adama Wójcika. Nie brakuje oczywiście informacji bieżących.

Jak zawsze samorząd zadbał o świąteczny wygląd naszych ulic, nasze miasto odwiedził już św. Mikołaj,
świętowaliśmy na festynach. Nie można nie wspomnieć o wszystkich ludziach dobrego serca, którzy szczególnie w tym okresie działają charytatywnie na rzecz potrzebujących. Dzięki nim paczki mikołajkowe trafiły do najmłodszych pyskowiczan, znów wypełniła się Szlachetna Paczka.
Miło mi nam też poinformować, że wyszedł „Rocznik Miasta Pyskowice 2021”. Autorami większości z 13 tekstów są mieszkańcy Pyskowic. Szczegóły na temat wydawnictwa oraz zasad sprzedaży na s. 1 i 4.

W środku numeru wraca temat Straży Miejskiej, która w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia. A to za sprawą nowego samochodu patrolowo - służbowego, który zastąpi wysłużonego poprzednika. Na tej samej stronie 8 tekst z historii formacji, pióra strażnika Michała Kołodzieja. A w dalszej części nasze stałe rubryki poświęcone wydarzeniom kulturalnym i oświatowym. Na s. 7 prezentujemy kolejnego dzielnicowego i radzimy jak nie dać się okraść w czasie świąt. Zaś szczególną uwagę zwracamy na s. 6 i 7 – na wywiad z Egonem Franke, znakomitym szermierzem związanym z Pyskowicami. Rozmowę w ramach cyklu „Znani znad Dramy” przeprowadził Błażej Kupski.

„Drodzy Mieszkańcy, chciałbym złożyć najlepsze życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia. Choć kolejny rok będą one inne niż kiedyś, niech będą na ile to możliwe – normalne. Niech będą pełne bliskości, rodzinnego ciepła i spokoju. Niech spełni się nadzieja, że co złe w starym roku w nowym już nie wróci. Uważajcie na siebie. Zdrowych i wesołych świąt!” - kończy słowo wstępne Adam Wójcik, burmistrz Pyskowic.

Najnowszy numer „PP" można przeczytać również w internecie. Wydanie elektroniczne dostępne jest w naszym serwisie www.pyskowice.pl, zakładka „Przegląd Pyskowicki”/ GRUDZIEŃ 2021.