Co słychać w Pyskowicach? Dowiecie się ze styczniowego „PP”

2022-01-27

Ukazał się pierwszy w 2022 r. „Przegląd Pyskowicki”. Nie brakuje informacji bieżących i krótkiego podsumowania akcji świątecznych, ale zaczynamy od jednej z najważniejszych decyzji samorządu każdego roku.

Logo "Przeglądu Pyskowickiego" - w niebieskiej ramce na białym tle nazwa gazety w niebieskim kolorze. W lewym górnym rogu herb miasta Pyskowice. Hasło - informacje z pierwszej ręki.

Pyskowice weszły w nowy rok z nowym budżetem. Miasto zaplanowało dochody w kwocie 104 846 631,52 zł oraz wydatki na sumę 109 525 458,15. Szczegóły na s.1 i 2 najnowszego wydania „PP”. Przełom roku obfitował w akcje charytatywne, czemu sprzyjał klimat świąt Bożego Narodzenia. Relacja z z tych działań na stronie na s.5. A już wielkimi krokami zbliża się 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Więcej na ten temat na s.8.

Polecamy uwadze Czytelników wywiad miesiąca (s.6 i 7). Konstancja Lasota koordynator ds. osób niepełnosprawnych w Ośrodku Pomocy Społecznej Pyskowice, rozmawia z Martą Podgórską, Asystentką Osób Niepełnosprawnych. Na s. 7 znajdziecie też informacje jak uzyskać tzw. dodatek osłonowy.

Na s. 3 stała rubryka „Z prac rady miejskiej”, na s. 9 „Z życia młodych”. Na szczególne podkreślenie zasługuje sukces Zespołu Wokalnego LALALA z Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, który pod kierunkiem Anny Szafrańskiej wyśpiewał III miejsce na prestiżowym Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie (s.4). Zwracamy również uwagę na nową rubrykę „Tablica ogłoszeń”, gdzie publikować będziemy ważne i potrzebne mieszkańcom aktualności.

Ubiegły rok był czasem szczególnym dla par obchodzących złote i diamentowe gody. Z tej okazji 14 grudnia odbyła się uroczystość z udziałem przedstawicieli samorządu. Przypominamy o niej na s.1 i jeszcze raz składamy najlepsze życzenia szanownym Jubilatom.

Najnowszy numer „PP" można przeczytać również w internecie. Wydanie elektroniczne dostępne jest w naszym serwisie www.pyskowice.pl, zakładka „Przegląd Pyskowicki”/ STYCZEŃ 2022.