Co tam słychać w Pyskowicach? Dowiecie się z najnowszego numeru "Przeglądu Pyskowickiego"

2020-06-24

Szanowni Czytelnicy, miło jest nam już po raz drugi w tym miesiącu przywitać się z Państwem. Jak wszyscy i my nadrabiamy zaległości. I jak Wy - cieszymy się wiosną. Choć wirus  wciąż jest obecny, na szczęście możemy znów spacerować i cieszyć się świeżym powietrzem. Do tego, żeby wyjść z domu w słoneczne dni, zaprasza kwitnąca wokół zieleń. Przystrojone w kwiaty Pyskowice to jeden z tematów czerwcowego „Przeglądu Pyskowickiego”.  

Co tam słychać w Pyskowicach? Dowiecie się z najnowszego numeru "Przeglądu Pyskowickiego"

O czym jeszcze przeczytacie? Uroki Parku Miejskiego po rewitalizacji, nowe inwestycje samorządu w poprawę jakości powietrza i czystość przyrody, wakacyjna moc atrakcji od Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, czyli spotkania z kulturą, sztuką i przyrodą  – to tylko niektóre z poruszonych przez nas spraw. Szczególnej uwadze polecamy projekt uruchomienia szybkiego, kolejowego połączenia naszego miasta z Gliwicami.  Inwestycja to szansa na przyszłość Pyskowic. Do końca czerwca czekamy na Wasze głosy w tej sprawie w internetowej sondzie.


„27 maja świętowaliśmy 30 lat samorządności w Polsce. Trzy dekady temu odbyły się pierwsze w pełni wolne wybory w naszym kraju po II wojnie światowej. To wtedy po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat mogliśmy decydować o przyszłości naszej ojczyzny w sposób całkowicie niezależny. (…) Jubileusz wyborów to niepowtarzalna okazja, aby podziękować Wam, Drodzy Mieszkańcy. (…) Wykorzystaliście szansę, by mówić głośno o lokalnych potrzebach, by tworzyć oddolne inicjatywy, by stworzyć społeczeństwo prawdziwie obywatelskie. Dlatego, kiedy to tylko możliwe, z taką uwagą słuchamy Waszego zdania w sprawach ważnych dla naszego miasta i dla Was” - zwraca się do mieszkańców we słowie wstępnym burmistrz Pyskowic Adam Wójcik.


Najnowszy numer „PP” można przeczytać również w internecie. Wydanie elektroniczne dostępne jest w naszym serwisie: CZERWIEC NR 6 (284).