Coś dla ducha i dla ciała, czyli wieczory dla pań przed Dniem Kobiet

2021-02-23

Wraca tak lubiany przez mieszkańców, zwłaszcza ich żeńską część, cykl spotkań z filmem feministycznym – Kino Kobiet z Pyskowic. Pierwszy seans po przerwie wymuszonej pandemią już w przeddzień święta pań – 6 marca. A już dzień później – Wieczór Kobiet online. Na oba wydarzenia zaprasza samorząd Pyskowic i Miejski Ośrodek Kultury i Sportu.

Na początek Katarzyna Szota – Eksner, która prowadzi Kino Kobiet, zaprasza na pieszą wędrówkę przez całe Stany Zjednoczone. Bohaterce rozsypało się małżeństwo, brała heroinę i prowadziła lekkomyślne życie. Nie umiała pogodzić się ze śmiercią mamy. Ale wciąż musiała znajdować w sobie siłę, by iść …Czym skończy się jej wędrówka? Zainteresowanych zapraszamy 6 marca na g. 18 do sali widowiskowej MOKiS.

Wstęp jak zawsze wolny, a liczba miejsc ograniczona (w związku z wymogami epidemicznymi - do 75 osób). Pokaz filmu przebiegnie w pełnym rygorze sanitarnym.

Z kolei Wieczór Kobiet wypełnią porady specjalistów z zakresu: zdrowego sposobu odżywiania, urody, kosmetologii, fryzjerstwa, relaksu. Wśród wielu atrakcji premierowy spektakl dla pań Teatru Niespasowani oraz wspomnień czar, czyli najlepsze skecze Teatru Carpe Diem. Początek 7 marca o g. 16:00. Bądźcie wtedy przy ekranach – relacja transmitowana będzie online poprzez wydarzenie na Facebooku.