Czas świąt, czas pomagania

2021-12-23

Święta to czas odpoczynku w gronie najbliższych, ale to również czas otwierania serc. W Pyskowicach już tradycyjnie w tym okresie odbyło się szereg akcji dobroczynnych, a mieszkańcy – też jak zawsze – udowodnili, że można na nich liczyć. Strumień darów trafił do potrzebujących nie tylko z naszego miasta i nie tylko tych w ludzkiej postaci.

Wczoraj wolontariusze odwiedzili ośrodek dla osób bezdomnych prowadzony przez fundację Zacisze Grażyny i przywieźli ze sobą torby pełne ubrań, butów i innych prezentów. To dary przekazane przez mieszkańców Pyskowic w ramach „Świątecznej paczki dla potrzebujących” w odpowiedzi na listy podopiecznych ośrodka. W ten sposób udało się spełnić marzenia aż 85 osób! A wszystko dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenie Ludzie Miasta i wsparciu burmistrza Pyskowic Adama Wójcika.

To samo stowarzyszenie odpowiada za akcją „Świąteczna Paka dla zwierzaka”, w wyniku której do schroniska w Miedarach trafiło jedzenie, koce, ręczniki, zabawki. „Świąteczna Paczka w Pyskowicach” to z koeli inicjatywa radnego Roberta Bonka, której efektem były dary do 21 domostw .

Na ternie naszego miasta odbyła się również zbiórka w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna paczka, a dzisiaj samorząd Pyskowic wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu, Ośrodkiem Pomocy Społecznej i parafiami przygotował wigilię dla osób samotnych i starszych – tym razem, w związku z epidemią, z dowozem do domu.
Dzisiaj również rusza na terenie naszego miasta rusza akcja „Wymiana ciepła”. Zachęcamy do przynoszenia ubrań, które przydadzą się potrzebującym. Wieszak, gdzie można oddawać i brać kurki, dresy i inne części ciepłej garderoby, ustawiony zostanie na dziedzińcu MOKiS.

Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że w te święta będzie jeszcze więcej radości.