Dawne dzieje w internecie, czyli zapraszmy na „Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc"

2020-07-07

Dawno, dawno temu, gdzieś na Górnym Śląsku powstały … Pyskowice. Jak wyglądało nasze miasto u swoich początków, co mówią  na ten temat legendy, a co znajdziemy w kronikach? Jesteście ciekawi? Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka z cyklu „Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc”. Filmik dostępny jest online, na stronie www.mokis.pyskowice.pl i na FB Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach.

Dawne dzieje w internecie, czyli zapraszmy na  „Pyskowickie legendy i historie ku pokrzepieniu serc"

Projekt MOKiS to propozycja wakacyjnych spotkań z kulturą. Wydarzenie obejmuje cykl poświęcony historii i dziedzictwu Pyskowic. Zaplanowano filmy na ten temat oraz spektakle o księdzu Adrianie Włodarskim (postać z XIX wieku, działacz społeczny i biskup wrocławski, który w latach 1832 – 1834 był wikarym w Pyskowicach) oraz „O pyskowickim młynarzu”. Organizatorzy zaprosili do współpracy artystów z Teatru Gry i Ludzie, Teatru Korez oraz kolektywu Lufcik na korbkę.


Premierowe nagrane poświęcone jest „Założeniu Pyskowic". Kolejne realizacje publikowane będą w każdy wakacyjny piątek. Miłego oglądania.


Projekt posiada dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci".