Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

DEZYNFEKCJA MIASTA

2020-04-02

Samorząd podejmuje kolejne działania dla powstrzymania epidemii. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców w ubiegłym tygodniu rozpoczął akcję regularnego odkażania ławek oraz wiat przystankowych. Dezynfekcja prowadzona będzie raz w tygodniu przez okres co najmniej najbliższego miesiąca. Od jutra pomocny będzie w tym agregat parowy zakupiony ze środków miasta.

DEZYNFEKCJA MIASTA

Aby maksymalnie ograniczyć ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się koronawirusa od początku wystąpienia epidemii dwa razy w tygodniu czyszczone i dezynfekowane są również klatki schodowe, panele od domofonów, pochwyty drzwi wejściowych i poręcze w budynkach komunalnych oraz wspólnot mieszkaniowych administrowanych przez MZBM sp. z o.o.

O wprowadzanie podobnych działań profilaktycznych miasto zwraca się do właścicieli i zarządców nieruchomości wielomieszkaniowych w Pyskowicach. Dezynfekcja  powierzchni, z którymi styczność ma wiele osób, służy ochronie nas wszystkich.

Jednocześnie w odpowiedzi na pojawiające się pytanie, dlaczego akcja odkażania nie objęła placów zabaw wyjaśniamy, że byłoby to działanie ponad miarę potrzeb. Na czas epidemii miejsca zabaw dzieci, jak i siłownie plenerowe, pozostają zamknięte. O zakazie korzystania z urządzeń znajdujących się na ich terenie, przypominają ogłoszenia przy wejściach i na ogrodzeniach.

Należy podkreślić, że miasto posiada odpowiednią ilość środków dezynfekcyjnych. Zapasy te nie są jednak nieograniczone, a w związku z koronawirusem występują problemy z dostępnością produktów odkażających. W tych okolicznościach wskazane są tylko działania niezbędne. Natomiast jeżeli w późniejszym czasie, w okresie przejściowym, dojdzie do sytuacji, że wszystko zaczyna działać normalnie, ale nadal istnieje ryzyko zarażenia - w związku z placami zabaw podjęte zostaną adekwatne kroki. W dalszej perspektywie, i tylko jeżeli zajdzie taka konieczność, zespoły dezynfekcyjne mogą pojawić się i w tych miejscach.

 

 

 

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę