Na co miasto wydaje Twoje pieniądze? Łatwo to sprawdzić

Trwa okres rozliczania podatku PIT, a my gorąco zachęcamy do pozostawienia go w Pyskowicach. Jeżeli jesteś ciekaw, w jaki sposób miasto pożytkuje Twoje pieniądze, chcesz wiedzieć więcej o dochodach i wydatkach – zachęcamy do odwiedzenia specjalnej strony internetowej. Wchodząc w zakładkę pyskowice.nacoidamojepieniadze.pl dowiesz się, skąd nasze miasto ma pieniądze i na co je wydaje. Znajdziesz też tam prezentację budżetu na 2023 w atrakcyjnej, obrazkowej formie.

Dane dotyczące bieżącego planu finansowego Pyskowic aktualizowane są w sposób ciągły, w ślad za zmianami w budżecie. Informacje podzielono na dziedziny, np. oświata i wychowanie, rodzina, administracja publiczna, gospodarka komunalna i ochrona środowiska, kultura fizyczna. W tym samy miejscu prezentowane są również dane historyczne, od 2020 r. Można więc prześledzić, jak zmienia się sytuacja finansowa naszego miasta.

Mieszkańcy mogą również sprawdzić swój indywidualny, podatkowy wkład w rozwój Pyskowic. Wpisując wysokość swojego wynagrodzenia brutto sprawdzą, ile miasto z ich pieniędzy miesięcznie przeznacza na komunikację miejską, drogi czy szkoły. A przy okazji dowiedzieć się, jak w sposób bezpieczny rozliczyć PIT i co należy w nim wpisać, by pieniądze wróciły do Pyskowic, np. na kolejne inwestycje.

Przejrzystość działań samorządu i transparentność budżetu – to dewiza samorządu Pyskowic. Interaktywną prezentację, która w ciekawy sposób mówi o dochodach i wydatkach naszego miasta, przygotowaliśmy specjalnie dla naszych mieszkańców. Wejdź więc na stronę i dowiedz się na co idą Twoje pieniądze!