Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Plebiscyt na Pyskowickiego Sportowca 2019 roku
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

DNI PAPIESKIE

2008-04-01

W trzecią rocznicę narodzin dla nieba Ojca Świętego Jana Pawła II serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnych obchodach "Dni Papieskich", które odbędą się w naszym mieście 5-6 kwietnia.

A jeśli Dni Papieskie, to po co? - zapytał ktoś ostatnio. Ano po co? Żeby łezkę uronić i dobre czasy wspomnieć? Żeby „Barkę" zaśpiewać i rozrzewnić się nieco? Nie, to za mało. To nie przystoi pamięci o Człowieku takiego formatu.

Jeśli więc Dni Papieskie, to po to, by się po raz kolejny odnaleźć w nauce Jana Pawła II. Żeby w niej odszukać swoją drogę, swoje serce, swoje problemy. Żeby się w tej wielkiej schedzie po Papieżu - Polaku przejrzeć i siebie samego na nowo nauczyć.

„ŻEBY ŻYĆ" - to hasło, które będzie przyświecało obchodom 3. rocznicy narodzin dla nieba Jana Pawła II. ŻEBY ŻYĆ nie chwilą, a wiecznością, ŻEBY ŻYĆ nie obok człowieka, ale z człowiekiem, ŻEBY ŻYĆ z bagażem doświadczeń i bogactwem miłosierdzia, trzeba na nowo przyjrzeć się życiu i nauczaniu Tego, który umiał żyć - jak mało kto umie. Z pewnością będą temu sprzyjały poszczególne wydarzenia, zaproponowane przez Parafię p.w. św. Mikołaja i MOKiS w Pyskowicach.

5. kwietnia o godz. 18.00 Pyskowiczanie i nie tylko, będą mogli obejrzeć na dużym ekranie drugą część filmu o życiu Karola Wojtyły, pt. „Karol - Papież, który pozostał człowiekiem", zaś bezpośrednio po nim, o godz. 21.00, w kościele św. Mikołaja odbędzie się Apel Jasnogórski, ubogacony tekstami rozważań papieskich. Drugi dzień  obchodów- 6. kwietnia rozpocznie Eucharystia w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II, która będzie sprawowana o godz. 9.45. Na zakończenie Dni Papieskich, Teatr Młodzieżowy CARPE DIEM, schola CANTAMUS DOMINO i sekcja wokalna MOKiS zapraszają na premierę spektaklu poświęconego Janowi Pawłowi II pt. "Żeby żyć", która będzie miała miejsce w niedzielę, 6. kwietnia o godz. 16.00 w sali widowiskowej MOKiS. Autorzy zapowiadają, że tym razem w centrum zainteresowania będzie nie biografia Ojca Świętego, a losy zwykłego człowieka, który uczy się życia i szuka drogi. Czy skorzysta z drogowskazów Papieża - Pielgrzyma? To warto sprawdzić! No bo - jeśli Dni Papieskie ...to po co?


Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę