Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Kolej na Pyskowice
Koronawirus
Koronawirus - nowy rok szkolny - ważne informacje dla rodziców
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Wykaz numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
infoGZM - portal wiedzy o Metropolii
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

DNI PAPIESKIE

2008-04-01

W trzecią rocznicę narodzin dla nieba Ojca Świętego Jana Pawła II serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnych obchodach "Dni Papieskich", które odbędą się w naszym mieście 5-6 kwietnia.

A jeśli Dni Papieskie, to po co? - zapytał ktoś ostatnio. Ano po co? Żeby łezkę uronić i dobre czasy wspomnieć? Żeby „Barkę" zaśpiewać i rozrzewnić się nieco? Nie, to za mało. To nie przystoi pamięci o Człowieku takiego formatu.

Jeśli więc Dni Papieskie, to po to, by się po raz kolejny odnaleźć w nauce Jana Pawła II. Żeby w niej odszukać swoją drogę, swoje serce, swoje problemy. Żeby się w tej wielkiej schedzie po Papieżu - Polaku przejrzeć i siebie samego na nowo nauczyć.

„ŻEBY ŻYĆ" - to hasło, które będzie przyświecało obchodom 3. rocznicy narodzin dla nieba Jana Pawła II. ŻEBY ŻYĆ nie chwilą, a wiecznością, ŻEBY ŻYĆ nie obok człowieka, ale z człowiekiem, ŻEBY ŻYĆ z bagażem doświadczeń i bogactwem miłosierdzia, trzeba na nowo przyjrzeć się życiu i nauczaniu Tego, który umiał żyć - jak mało kto umie. Z pewnością będą temu sprzyjały poszczególne wydarzenia, zaproponowane przez Parafię p.w. św. Mikołaja i MOKiS w Pyskowicach.

5. kwietnia o godz. 18.00 Pyskowiczanie i nie tylko, będą mogli obejrzeć na dużym ekranie drugą część filmu o życiu Karola Wojtyły, pt. „Karol - Papież, który pozostał człowiekiem", zaś bezpośrednio po nim, o godz. 21.00, w kościele św. Mikołaja odbędzie się Apel Jasnogórski, ubogacony tekstami rozważań papieskich. Drugi dzień  obchodów- 6. kwietnia rozpocznie Eucharystia w intencji rychłej beatyfikacji Jana Pawła II, która będzie sprawowana o godz. 9.45. Na zakończenie Dni Papieskich, Teatr Młodzieżowy CARPE DIEM, schola CANTAMUS DOMINO i sekcja wokalna MOKiS zapraszają na premierę spektaklu poświęconego Janowi Pawłowi II pt. "Żeby żyć", która będzie miała miejsce w niedzielę, 6. kwietnia o godz. 16.00 w sali widowiskowej MOKiS. Autorzy zapowiadają, że tym razem w centrum zainteresowania będzie nie biografia Ojca Świętego, a losy zwykłego człowieka, który uczy się życia i szuka drogi. Czy skorzysta z drogowskazów Papieża - Pielgrzyma? To warto sprawdzić! No bo - jeśli Dni Papieskie ...to po co?


Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę