Dni pod znakiem miłości. Również do kultury

2024-02-12

Dzień św. Walentego coraz bliżej a wraz z nim moc atrakcji przygotowanych przez samorząd Pyskowic oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu. Starują w środę i potrwają aż do niedzieli.

Serca wycięte z pergaminu, powieszone na sznurkach

Stacja Kultury Pyskowice zaprasza 14 lutego o godz. 17.30 na walentynkowy seans filmowy dla dzieci i dorosłych. Wcześniej, o godz. 16.30, polecamy walentynkowe warsztaty plastyczne dla dzieci. Tematem będzie zimna porcelana. Na oba wydarzenia wstęp bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc: stacjakultury@mokis.pyskowice.pl.

16 lutego 2024r. o godz. 18:00 w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury i Sportu w Pyskowicach odbędzie się spektakl Teatru Nie Do Wiary „Testerka Miłości”. Niestety, wszystkie bilety zostały już wyprzedane.
Ale miłośnicy kultury już następnego dostaną kolejną szansę na niezapomniane wrażania. 17 lutego na scenie Stacji Kultury zaprezentuje się Zespół Przebudzenie w widowisku „Przystanek miłość”.

A już w niedzielę, 18 lutego, dwa niezwykłe wydarzenia. W godz. 14.00 – 16.00 zapraszamy zakochanych, i nie tylko, na pyskowicki rynek do wspólnej zabawy. Będzie można zrobić sobie zdjęcie (w pojedynkę, w parach, niewielkich grupach) na tle walentynkowej dekoracji. Czekać też będą upominki, m.in.: skarpetki z logo Pyskowic i magnesy w kształcie serca.

Natomiast o godz. 17.00 w Stacji Kultury rozpocznie się walentynkowy koncert operowo-operetkowy pod dyrekcją prof. dr hab. Gabrieli Silvy, z udziałem Orkiestry NUSO Charków .

Gorąco i od serca – zapraszamy!