DNI PYSKOWIC 2018 - INFORMACJE PRAKTYCZNE

2018-07-17

W związku z organizacją imprezy plenerowej zaplanowanej w dniach 21 i 22 lipca 2018 r. pn. „XIX Dni Rodziny i XXXIII Dni Pyskowic” zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach przylegających do placu gminnego położonego w trójkącie ulic: Wojska Polskiego, Dworcowej i Szpitalnej. Zapraszamy też do zapoznania się z informacją na temat dodatkowych miejsc parkingowych oraz dodatkowego autobusu linii 677 w stronę Gliwic po sobotnich koncertach.

Dni Pyskowic 2018 - informacje praktyczne

1.      Zmiana organizacji ruchu:

 

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach publicznych, w tym głównie zapewnienia bezpieczeństwa pieszym nastąpi:

 

• wyłączenie z ogólnomiejskiego ruchu drogowego ul. Dworcowej – pasa przylegającego do wskazanego placu, a z wyjątkiem autobusów regularnej komunikacji miejskiej i organizatorów ul. Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Szpitalną do skrzyżowania z ul. Dworcową/Aleją 1 Maja, z wprowadzeniem objazdów następującymi ulicami:

- dla pojazdów przemieszczających się w kierunku wschodnim ul. Wojska Polskiego, objazd nastąpi ul. Szpitalną w kierunku południowym, ul. Strzelców Bytomskich, ul. Szopena;

- dla pojazdów przemieszczających się w kierunku zachodnim ul. Wojska Polskiego, objazd nastąpi ul. Dworcową i ul. Szpitalną.

 

• wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na ul. Szpitalnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z drogą osiedlową prowadzącą do Osiedla Braci Pisko z obu stron. 

 

Niezbędne zmiany w ruchu drogowym będą obowiązywały:

- od godz. 17.00 21.07.2018 r. do godz. 01.00 dnia 22.07.2018 r.

- od godz. 16.00 do godz. 24.00 dnia 22.07.2018 r.

 

Za zaistniałe utrudnienia w ruchu drogowym z góry serdecznie przepraszamy!

 

2.      Parkingi:

 

Miejsc parkingowych szukać można na ulicach przylegających do placu „dożynkowego” i w ich okolicy. Miejsca do pozostawienia auta powinny też się znaleźć na niewyłączonych z ruchu odcinkach ul. Wojska Polskiego (np. w obrębie numeru 25), przy Alei 1 Maja czy przy placu Józefa Piłsudskiego. Dodatkowo proponujemy jeszcze 3 lokalizacje:

  • Parking przy Urzędzie Miejskim (ul. Strzelców Bytomskich 3)
  • Parking przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach (ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 27)
  • Górna płyta targowiska miejskiego przy ul. Strzelców Bytomskich. Płyta zostanie udostępniona w sobotę 21 lipca i  w niedzielę 22 lipca w godz. 9.00-24.00

 

3.      Dodatkowy autobus:

 

Z myślą o naszych gościach spoza Pyskowic korzystających z komunikacji miejskiej, po sobotnich koncertach w stronę Gliwic (plac Piastów) pojedzie dodatkowy autobus linii 677, którego odjazd planowany jest na godzinę 0.04 z przystanku Pyskowice Wojska Polskiego – tutaj znaleźć można jego trasę: https://rj.kzkgop.com.pl/rozklady/1-677/40816/0/177042/.