DNI PYSKOWIC 2019 - INFORMACJE PRAKTYCZNE

2019-07-20

W związku z organizacją imprezy plenerowej zaplanowanej w dniach 20 i 21 lipca 2019 r. pn. „XX Dni Rodziny i XXXIV Dni Pyskowic" zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach przylegających do placu położonego w trójkącie ulic: Wojska Polskiego, Dworcowej i Szpitalnej. Zapraszamy też do zapoznania się z informacją na temat dodatkowych miejsc parkingowych oraz dodatkowego autobusu linii 677 w stronę Gliwic po sobotnich koncertach.

DNI PYSKOWIC 2019 - INFORMACJE PRAKTYCZNE

1. Zmiana organizacji ruchu:

 

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach publicznych, w tym głównie zapewnienia bezpieczeństwa pieszym nastąpi:

 

• wyłączenie z ogólnomiejskiego ruchu drogowego ul. Dworcowej – pasa przylegającego do wskazanego placu, a z wyjątkiem autobusów regularnej komunikacji miejskiej i organizatorów ul. Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Szpitalną do skrzyżowania z ul. Dworcową/Aleją 1 Maja, z wprowadzeniem objazdów następującymi ulicami:

 

- dla pojazdów przemieszczających się w kierunku wschodnim ul. Wojska Polskiego, objazd nastąpi ul. Szpitalną w kierunku południowym, ul. Strzelców Bytomskich, ul. Szopena;

- dla pojazdów przemieszczających się w kierunku zachodnim ul. Wojska Polskiego, objazd nastąpi ul. Dworcową i ul. Szpitalną.

 

• wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na ul. Szpitalnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z drogą osiedlową prowadzącą do Osiedla Braci Pisko z obu stron.

 

Niezbędne zmiany w ruchu drogowym będą obowiązywały:

- od dnia 20.07.2019 r. od godz. 16.30, do dnia 21.07.2019 r. do godz. 01.00

- w dniu 21.07.2019 r. od godz. 15.30 do godz. 24.00

Za zaistniałe utrudnienia w ruchu drogowym z góry serdecznie przepraszamy!

 

2. Parkingi:

Miejsc parkingowych szukać można na ulicach przylegających do placu „dożynkowego" i w ich okolicy. Miejsca do pozostawienia auta powinny też się znaleźć na niewyłączonych z ruchu odcinkach ul. Wojska Polskiego (np. w obrębie numeru 25), przy Alei 1 Maja czy przy placu Józefa Piłsudskiego. Dodatkowo proponujemy jeszcze 3 lokalizacje:

 

Parking przy Urzędzie Miejskim (ul. Strzelców Bytomskich 3)
Parking przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach (ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 27)
Górna płyta targowiska miejskiego przy ul. Strzelców Bytomskich. Płyta zostanie udostępniona w sobotę 21 lipca i w niedzielę 22 lipca w godz. 9.00-24.00

 

3. Dodatkowy autobus:
Z myślą o naszych gościach spoza Pyskowic korzystających z komunikacji miejskiej, po sobotnich koncertach w stronę Gliwic (plac Piastów) pojedzie dodatkowy autobus linii 677, którego odjazd planowany jest na godzinę 0.03 z przystanku Pyskowice Wojska Polskiego przez ulicę Generała Sikorskiego.