DOŻYNKI 2017 – ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

2017-08-29

W związku z organizacją imprezy plenerowej zaplanowanej w dniach 2 i 3 września 2017 r. pn. „XXIV Dożynki w Pyskowicach”,zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach przylegających do placu gminnego położonego w trójkącie ulic: Wojska Polskiego, Dworcowej i Szpitalnej.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na ww. drogach publicznych, w tym głównie zapewnienia bezpieczeństwa pieszym nastąpi:

  • wyłączenie z ogólnomiejskiego ruchu drogowego ul. Dworcowej – pasa przylegającego do wskazanego placu, a z wyjątkiem autobusów regularnej komunikacji miejskiej i organizatorów ul. Wojska Polskiego na odcinku od  skrzyżowania z ul. Szpitalną do skrzyżowania z ul. Dworcową/Aleją 1 Maja, z wprowadzeniem objazdów ww. ulic,
  • wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na ul. Szpitalnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z drogą osiedlową prowadzącą do Osiedla Braci Pisko z obu stron. 

 

Niezbędne zmiany w ruchu drogowym będą obowiązywały:

- od godz. 16.00 do godz. 24.00 dnia 02.09.2017 r. (sobota) 

- od godz. 14.00 do godz. 24.00 dnia 03.09.2017 r. (niedziela)

 

Ponadto informujemy, że w niedzielę 03.09.2017 r. o godz. 11.00 zostanie zorganizowany Korowód Dożynkowy. Przejazd Korowodu odbędzie się ulicami miasta: ul. Mieszka I, ul. Wieczorka, ul. Szopena, ul. Wojska Polskiego, ul. Szpitalna. Podczas przejazdu Korowodu mogą nastąpić utrudnienia w ruchu drogowym, za które organizatorzy z góry przepraszają.

 

Zwracamy się zatem do wszystkich mieszkańców budynków położonych w sąsiedztwie organizacji Dożynek, na trasie Korowodu Dożynkowego oraz przy ulicach, na których będą ustawiały się pojazdy w nim uczestniczące o zaparkowanie swych pojazdów na drogach osiedlowych tj. wewnątrz osiedli mieszkaniowych, na terenie własnych nieruchomości lub ewentualnie pozostawienie pojazdów w garażach. 

 

Za zaistniałe utrudnienia w ruchu drogowym z góry serdecznie przepraszamy!