DOŻYNKI 2019 - ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

2019-09-04

W związku z organizacją imprezy plenerowej zaplanowanej w dniach 7 i 8 września 2019 r. pn. XXVI Dożynki w Pyskowicach oraz XXI Dożynki Powiatu Gliwickiego, zostaną wprowadzone zmiany w obowiązującej organizacji ruchu drogowego na ulicach przylegających do placu gminnego położonego w trójkącie ulic: Wojska Polskiego, Dworcowej i Szpitalnej.

DOŻYNKI 2019 - ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na w/w drogach publicznych, w tym głównie zapewnienia bezpieczeństwa pieszym nastąpi:

  • wyłączenie z ogólnomiejskiego ruchu drogowego ul. Dworcowej – pasa przylegającego do wskazanego placu, a z wyjątkiem autobusów regularnej komunikacji miejskiej i organizatorów ul. Wojska Polskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Szpitalną do skrzyżowania z ul. Dworcową/Aleją 1 Maja, z wprowadzeniem objazdów:
    - dla pojazdów przemieszczających się w kierunku wschodnim ul. Wojska Polskiego, objazd nastąpi ul. Szpitalną w kierunku południowym, ul. Strzelców Bytomskich, ul. Szopena;
    - dla pojazdów przemieszczających się w kierunku zachodnim ul. Wojska Polskiego, objazd nastąpi ul. Dworcową i ul. Szpitalną
  • wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na ul. Szpitalnej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z drogą osiedlową prowadzącą do Osiedla Braci Pisko z obu stron.

 

Niezbędne zmiany w ruchu drogowym będą obowiązywały:
- dnia 07.09.2019 r. (sobota) od godz. 17.00 do godz. 24.00
- dnia 08.09.2019 r. (niedziela) od godz. 11.30 do godz. 24.00

 

Ponadto informujemy, że w niedzielę 08.09.2019 r. o godz. 11.30 zostanie zorganizowany Korowód Dożynkowy. Przejazd Korowodu Dożynkowego odbędzie się ulicami miasta – ul. Mieszka I, ul. Wieczorka, ul. Szopena, ul. Wojska Polskiego, ul. Szpitalna. Podczas przejazdu Korowodu mogą nastąpić utrudnienia w ruchu drogowym.

 

Parkingi:

Miejsc parkingowych szukać można na ulicach przylegających do placu „dożynkowego" i w ich okolicy. Miejsca do pozostawienia auta powinny też się znaleźć na niewyłączonych z ruchu odcinkach ul. Wojska Polskiego (np. w obrębie numeru 25), przy Alei 1 Maja czy przy placu Józefa Piłsudskiego. Dodatkowo proponujemy jeszcze 3 lokalizacje:

Parking przy Urzędzie Miejskim (ul. Strzelców Bytomskich 3)
Parking przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Pyskowicach (ul. kard. Stefana Wyszyńskiego 27)
Górna płyta targowiska miejskiego przy ul. Strzelców Bytomskich. Płyta zostanie udostępniona w sobotę 7 września i w niedzielę 8 września w godz. 9.00-24.00

 

Za zaistniałe utrudnienia w ruchu drogowym z góry serdecznie przepraszamy.