DYBUK - FESTIWAL Z KLIMATEM

2008-06-24

Festiwal „Dybuk na kultur rozstajach" to kolejne oryginalne przedsięwzięcie kulturalne realizowane w Pyskowicach. Po raz pierwszy zostało zrealizowane w ubiegłym roku, od razu zyskując rzesze miłośników. Dlatego wszystkich serdecznie zapraszamy na drugą edycję, która odbędzie się 12 i 13 lipca na placu przy zbiegu ulic Dworcowej, Szpitalnej i Wojska Polskiego.

Wśród wykonawców - Masala Soundsystem, Żywiołak, Banshee, Highlander, Carduus, Częstochowa Pipes&Drums, The Reel Jigs i Galway. Podczas imprezy odbywają się również jedyne w Polsce zawody Highland Games.

W tym roku festiwal odwiedzą również goście ze Szkocji - Pia Walker i Bob McArthur - instruktorzy tańca, oraz Luke Brady i Adam Brady - muzycy i tancerze. Poprowadzą oni wspaniale się zapowiadające warsztaty taneczne.

W założeniu festiwal jest miejscem dobrej zabawy, ale też i pomocy. W roku ubiegłym wspieraliśmy cierpiącego na porażenie mózgowe Michała. W tym roku po zapoznaniu się z wieloma prośbami o wsparcie kapituła postanowiła, iż dochód z festiwalu przeznaczony zostanie dla Stowarzyszenia "Tęcza" - twórców Warsztatów Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Warsztaty mieszczą się w Pyskowicach przy ulicy Wojska Polskiego 3. Zbiórka przeznaczona zostanie na pomoc w sfinansowaniu pracowni komputerowej z dostępem do Internetu.

Festiwal Dybuk na kultur rozstajach organizowany jest przez pyskowicką "Gospodę 6" oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach. Honorowy patronat nad imprezą objął Wacław Kęska Burmistrz Miasta Pyskowic.

Szczegółowe informacje o festiwalu: www.dybuk.pl