Dzieci wracają do szkół, autobusy na linie. Obowiązują maseczki i nie tylko

2020-08-31

Wakacje dobiegły końca, dzieci wracają do nauki stacjonarnej. Wielu młodych ludzi z Pyskowic dojeżdża do gliwickich szkół. Informujemy, że od jutra, 1 września, autobusy linii 71 i 677  będą znów kursować według rozkładu na dni nauki szkolnej. Jednocześnie przypominamy, że w pojazdach obowiązują rygory antyepidemiczne.

Dzieci wracają do szkół, autobusy na linie. Obowiązują maseczki i nie tylko

W autobusie możliwe jest zajęcie tylko  50% wszystkich miejsc, przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna. Organizator komunikacji, Zarząd Transportu Metropolitalnego, przypomina, że w sytuacji  wyczerpania limitu, kierujący są zwolnieni z obowiązku zatrzymywania się na każdym przystanku.


W autobusach nadal obowiązuje rygor zakrywania ust i nosa. Z tego nakazu zwolnione są wyłącznie osoby wskazane w powszechnie obowiązujących przepisach prawa.


Musimy również pamiętać, że nie kupimy biletu w autobusie – w pojazdach obowiązują strefy wydzielone, co wiąże się z czasowym zawieszeniem sprzedaży biletów przez kierujących.


Organizator przewozów zachęca do kupowania biletów w automatach, przez internet (Portal Klienta), w Punktach Obsługi Klienta i Punktach Obsługi Pasażera, w sklepach Ruch i Kolporter oraz przez aplikacje mobilne: SkyCash, mPay, moBilet, jakdojade.ZTM dokłada starań, by zapewnić maksymalną ochronę przed koronawirusem. Przewoźnicy zobowiązani są do codziennej dezynfekcji pojazdów, wietrzenia ich oraz otwierania wszystkich drzwi na przystankach bez konieczności naciskania przycisku sygnalizującego chęć wyjścia z pojazdu przez pasażera.