Głosuj na zadanie „Drama, kajaki i śpiew - spotkajmy się nad rzeką”

2021-09-01

W dniach 1-19 września 2021 r. na stronie internetowej https://ebo.slaskie.pl/ odbywać się będzie głosowanie w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy pyskowiczan do wzięcia w nim udziału i o oddanie swojego głosu na zadanie „Drama, kajaki i śpiew - spotkajmy się nad rzeką” zgłoszone przez mieszkańców naszego miasta oraz mieszkańców Zbrosławic.

 „Drama, kajaki i śpiew - spotkajmy się nad rzeką” - głosowanie w III edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Wśród 120 zadań dopuszczonych do głosowania zadań jest jedno, na które chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę pyskowiczan. „Drama, kajaki i śpiew - spotkajmy się nad rzeką” to wspólny pomysł zgłoszony przez mieszkańców naszego miasta oraz mieszkańców zaprzyjaźnionych z nami Zbrosławic, którego epicentrum stanowi coś co nas łączy, a mianowicie rzeka Drama, która to od wieków jest niemym świadkiem historii. Ta niepozorna rzeka zadziwia, fascynuje i czeka na odkrycie, którego pomysłodawcy chcą dokonać poprzez zorganizowanie wydarzenia pn. „Drama, kajaki i śpiew – spotkajmy się nad rzeką”.

Jeśli projekt ten zyska w internetowym głosowaniu uznanie mieszkańców województwa śląskiego to będziemy się mogli wspólnie cieszyć w przyszłym roku wydarzeniem, którego jeszcze w naszych miejscowościach nie było, a które zakłada:
- spływ kajakowy Dramą, od Zawady aż do Pyskowic,
- liczne atrakcje dla całych rodzin na terenie Gminy Zbrosławice w miejscowości Zawada w bezpośredniej bliskości Zabytkowej Stacji Wodociągowej Zawada,
- liczne atrakcje dla całych rodzin na terenie zrewaloryzowanego Parku Miejskiego w Pyskowicach.

Dlatego też doceniając zaangażowanie i pomysłowość wnioskodawców zachęcamy wszystkich pyskowiczan, i nie tylko, do głosowania na ten jakże ciekawy oraz integrujący nasze społeczności projekt, z rzeką Dramą w roli głównej.

Do wzięcia udziału w głosowaniu i do wsparcia zadania „Drama, kajaki i śpiew - spotkajmy się nad rzeką” zachęcamy razem z wójtem Zbrosławic Wiesławem Olszewskim oraz burmistrzem Pyskowic Adamem Wójcikiem. Pod linkiem https://youtu.be/VRFKbbBrh8M można zobaczyć filmik promujący to przedsięwzięcie.

1-19 września - strona internetowa https://ebo.slaskie.pl/. Oddaj swoje 3 punkty w głosowaniu na zadanie „Drama, kajaki i śpiew – spotkajmy się nad rzeką”.