„Grajfka” zaprasza na dzień otwarty

2022-11-18

Smykałka, umiejętność, talent – tak ze śląskiej gwary tłumaczy się słowo grajfka. I właśnie na podążaniu za talentami dzieci opiera się zasada pracy szkoły demokratycznej „Grajfka”. Kto jest ciekawy jak pracuje się nad rozwojem dzieci z wykorzystaniem ich mocnych stron może sprawdzić to już w najbliższą sobotę. Pierwsza w Pyskowicach szkoła terenowa zaprasza na dzień otwarty.

W lewym górnym rogu biały napis na niebieskim tle, w prawym dolnym rogu biały napis na czerwonym tle, zgodne z informacją poniżej.  Kilkuletnia dziewczynka biegnie odwrócona tyłem, w tle wigwam i las.

„Grajfka” nie jest jedyną szkołą alternatywną w okolicy, ale jako jedyna jest … szkołą leśną. Część zajęć odbywa się na łonie natury, na leśnej działce, w Pyskowicach Czerwionce. Dzieci uczą się w kontakcie z naturą. Gdy jest chłodno, pracują w przeszklonych kontenerach. Pomiędzy zajęciami, które same wybierają, bawią się. Mają boisko, piaskownicę, trampolinę, huśtawki, hamaki i dwa tipi. Całoroczne namioty stawiały razem ze swoimi rodzicami.

Dzień Otwarty w „Grajfce” odbędzie się 19 listopada. Od 12.00 do 17.00 czekają opowieści o szkole, jej zasadach i wartościach. Przewidziane są warsztaty, kino, ognisko i biesiada. W nawigacji należy kierować się na ul.Wiejską, w okolicę Wytwórni Mas Bitumicznych.

Szkoła „Grajfka”, dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym, jest projektem badawczym Fundacji Boldare, ufundowanej przez spółkę Boldare SA, prowadzoną przez Annę Zarudzką i Piotra Majchrzaka, których dzieci również uczęszczają do „Grajfki”.