Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
Gison - system informacji przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

I TARGI ENERGETYCZNE POWIATU GLIWICKIEGO

2018-04-12

Wszystkiego o tym, jak obniżyć koszty ogrzewania w swoim domu, równocześnie nie zanieczyszczając powietrza, można się będzie dowiedzieć na  I Targach Energetycznych Powiatu Gliwickiego. Targowej wystawie i wykładom towarzyszyć będą darmowe badania zdrowotne i spora dawka dobrej muzyki. Trzeba ograniczyć niską emisję – taka idea przyświeca organizatorom I Targów Energetycznych Powiatu Gliwickiego, które odbędą się w sobotę 21 kwietnia w Knurowie. Tego dnia od godz. 10.00 do 16.00 na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie (ul. Szpitalna 29) zapoznać się będzie można z szeroką ofertą wystawców branżowych, prezentujących m.in. piece grzewcze, kotły, pompy ciepła, paliwa ekologiczne, fotowoltaikę itp. Swe stoiska będą mieć także Miasto Knurów, Gmina Gierałtowice i Gmina Pilchowice. Ich prezentacjom towarzyszyć będzie panel edukacyjny, podczas którego prelegenci opowiedzą o walce ze smogiem, ochronie środowiska i zaprezentują zagadnienia z zakresu ogrzewania.

Wysłuchać będzie można m.in. fachowców z Politechniki Śląskiej, Polskiego Alarmu Smogowego, a także Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Klastra Energii Powiatu Gliwickiego.

 

Z kolei na stoisku Szpitala w Knurowie wykonywane będą bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, mierzenie ciśnienia oraz spirometria – wiadomo przecież, że zanieczyszczenie powietrza ma ogromny wpływ na stan zdrowia, warto więc go skontrolować.

 

Oprawę muzyczną targów zapewnią lokalne zespoły, co gwarantuje połączenie pożytecznego z przyjemnym – wystąpią The Last Room, Rustcage i Mjusiq, a koncerty dadzą także Orkiestra Dęta KWK „Knurów” oraz Agata Żyła i Jacks Band Quartet. Wstęp na całą imprezę jest wolny.

 

Targi organizuje Powiat Gliwicki. Patronatem objął je Grzegorz Tobiszowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii.

 

Patronat medialny: Dziennik Zachodni, Telewizja Regionalna TVT, Radio Silesia, Wiadomości Powiatu Gliwickiego.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę