I TARGI ENERGETYCZNE POWIATU GLIWICKIEGO

2018-04-12

Wszystkiego o tym, jak obniżyć koszty ogrzewania w swoim domu, równocześnie nie zanieczyszczając powietrza, można się będzie dowiedzieć na  I Targach Energetycznych Powiatu Gliwickiego. Targowej wystawie i wykładom towarzyszyć będą darmowe badania zdrowotne i spora dawka dobrej muzyki. Trzeba ograniczyć niską emisję – taka idea przyświeca organizatorom I Targów Energetycznych Powiatu Gliwickiego, które odbędą się w sobotę 21 kwietnia w Knurowie. Tego dnia od godz. 10.00 do 16.00 na terenie Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Knurowie (ul. Szpitalna 29) zapoznać się będzie można z szeroką ofertą wystawców branżowych, prezentujących m.in. piece grzewcze, kotły, pompy ciepła, paliwa ekologiczne, fotowoltaikę itp. Swe stoiska będą mieć także Miasto Knurów, Gmina Gierałtowice i Gmina Pilchowice. Ich prezentacjom towarzyszyć będzie panel edukacyjny, podczas którego prelegenci opowiedzą o walce ze smogiem, ochronie środowiska i zaprezentują zagadnienia z zakresu ogrzewania.

Wysłuchać będzie można m.in. fachowców z Politechniki Śląskiej, Polskiego Alarmu Smogowego, a także Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Klastra Energii Powiatu Gliwickiego.

 

Z kolei na stoisku Szpitala w Knurowie wykonywane będą bezpłatne badania poziomu cukru we krwi, mierzenie ciśnienia oraz spirometria – wiadomo przecież, że zanieczyszczenie powietrza ma ogromny wpływ na stan zdrowia, warto więc go skontrolować.

 

Oprawę muzyczną targów zapewnią lokalne zespoły, co gwarantuje połączenie pożytecznego z przyjemnym – wystąpią The Last Room, Rustcage i Mjusiq, a koncerty dadzą także Orkiestra Dęta KWK „Knurów” oraz Agata Żyła i Jacks Band Quartet. Wstęp na całą imprezę jest wolny.

 

Targi organizuje Powiat Gliwicki. Patronatem objął je Grzegorz Tobiszowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Energii.

 

Patronat medialny: Dziennik Zachodni, Telewizja Regionalna TVT, Radio Silesia, Wiadomości Powiatu Gliwickiego.