III BIEG CHARYTATYWNY ŚW. GOARA

2018-02-06

Ruszyły zapisy do III Biegu Charytatywnego św. Goara w Gliwicach. 19 maja br. w Lesie Komunalnym będzie można zmierzyć się w biegu na 10 km, przemaszerować ponad 6 i pół kilometra w stylu Nordic Walking, a także wziąć udział w ponad trzykilometrowym biegu z wózkiem. Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych. Dzieci spróbują swoich sił w biegu Skrzata. W tym przypadku długość trasy będzie zależała od wieku uczestników. W tej imprezie ważny jest każdy zawodnik, niezależnie od tego czy uda mu się pokonać całą zaplanowaną trasę, czy nie. Najważniejszy jest udział, a wraz z nim dobra zabawa. 

III Charytatywny Bieg św. Goara

Oprócz sportowej rywalizacji zaplanowano szereg imprez towarzyszących: malowanie twarzy, zabawy kuglarskie, modelowanie balonów i festiwal baniek mydlanych. Na miejscu będzie można też spróbować smakołyków: wypieków czy sałatek. Jak co roku tak i tym razem imprezie przyświeca szczytny cel. Każdy z uczestników będzie mógł dołożyć swoją cegiełkę do budowy aktywnej ścieżki z elementami sensorycznymi na placu zabaw dla Gliwickiego Centrum Edukacyjno – Rehabilitacyjnego. „Taka ścieżka pomoże dzieciom z zaburzeniami integracji sensorycznej. Dzięki niej będą mogły prawidłowo poznawać otaczający świat. To rodzaj ścieżki, która zawiera różne elementy dotykowe np. żwir, piasek, szyszki. Dzieci przebiegają przez to i w naturalny sposób uczą się odbioru bodźców, które nie zawsze są dla nich dostępne” - mówi koordynatorka imprezy Katarzyna Zamora. Z roku na rok impreza nabiera większego rozpędu. W II Biegu Goara wystartowało około 300 osób.

 

PROGRAM IMPREZY:

9:30-11:30 wydawanie pakietów startowych - rejestracja w biurze zawodów

11:30 ceremonia otwarcia

11:40 wspólna rozgrzewka pod okiem trenera fitness

12:00 START

ok. 12:40 finisz pierwszych biegaczy

ok. 13:45 finisz ostatnich biegaczy

ok. 14:00 dekoracja zwycięzców

 

BIEG „SKRZATA”:

9:30 bieg Małego Skrzata (3-5 lat) na 100m

9:50 bieg Skrzata (6-8 lat) na 200m

10:15 bieg Wytrwałego Skrzata (9-11 lat) na 500m

11:00 bieg Dużego Skrzata (12-15 lat) na 1000m

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

od godziny 10:00

– zabawy dla dzieci: malowanie twarzy, zabawy kuglarskie - modelowanie balonów, festiwal baniek mydlanych

– kawiarenka z domowymi wypiekami

–„zielona wyspa” bar sałatkowy, warzywno-owocowy

– grill

 

KOSZT UCZESTNICTWA W BIEGU: 40 zł

Opłata startowa w dniu zawodów wynosi: 50 zł

 

KOSZT UCZESTNICTWA W BIEGU SKRZATA:15zł

Pakiety dla dzieci do odbioru na terenie GCER w dniach wyznaczonych w regulaminie.

Całkowity dochód uzyskany z imprezy będzie przeznaczony na wyposażenie placu zabaw dla naszych wychowanków.

Zapisy na tegoroczną imprezę ruszyły na stronie www.gcer.pl/iii-bieg-charytatywny-sw-goara/. Można też śledzić informacje na FB: www.facebook.com/events/306219563220091/.