INICJATYWY ODDOLNE NA START. ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS DLA AKTYWNYCH PYSKOWICZAN

2020-04-24

 

 

 

W konkursie na inicjatywy oddolne wygrały mamuty, maseczki, zieleniec i wirtualny plac zabaw. Wpłynęło 12 wniosków, ale wygrać mogły tylko cztery. Wyboru dokonała komisja, wynik zaakceptował burmistrz Pyskowic.  Przedsięwzięcie przeprowadzono w ramach współfinansowanego przez samorząd projektu “Aktywne Pyskowice”.

 

 

 

INICJATYWY ODDOLNE NA START. ROZSTRZYGNIĘTO KONKURS DLA AKTYWNYCH PYSKOWICZAN

 

 

 

Konkurs był dla mieszkańców szansą na realizację obywatelskich, oddolnych inicjatyw aktywizujących społeczności lokalne. O wsparcie ubiegało się aż 12 wniosków. Jak mówią organizatorzy każdy z trochę innej tematyki - miękkie i twarde, związane z wydarzeniami lub działaniami, ale i takie owocujące małymi "inicjatywami", które zostaną w Pyskowicach na dłużej. Regulamin pozwalał przyznać granty czterem projektom, po 4 tys. zł na każdy.

 

Dotacje pomogą w walce z koronawirusem (inicjatywa „Szyjemy maseczki dla Pyskowic”, czyli kontynuacja działalności domowych „szwalni” maseczek na potrzeby mieszkańców i instytucji lokalnych), przełożą się na „Plac Zabaw w Chmurze” (internetowa baza materiałów wspomagających edukację oraz propozycji na rodzinne spędzenie czasu przymusowej izolacji) oraz „Zielony Zagonek” (warsztaty majsterkowicza z budowy kwietników, które zostaną wykorzystane przy nasadzeniach roślinności przy placu Żwirki i Wigury). Dzięki wsparciu powstanie też „Szlak mamutów”. Na wzór wrocławskich krasnali figury symbolicznych dla historii Pyskowic prazwierzy staną w  charakterystycznych miejscach. 

   

Organizatorzy obiecują, że pozostałą część projektów, w miarę możliwości, postarają się wcielić w życie w związku z innymi inicjatywami.