INŻYNIEROWIE Z PA NOVA WYDRUKOWALI PRZYŁBICE DLA SŁUŻB

2020-04-15

150 sztuk przyłbic trafiło do pyskowickich lekarzy, ratowników medycznych, policjantów i strażaków.  Ten cenny dar w czasach epidemii przekazały bezpłatnie firma PA Nova i powiązana z nią spółka Cadvision – Nowe Technologie.

Przyłbice powstają na specjalnych drukarkach 3D. W sytuacji pandemii tego typu zabezpieczenia są coraz bardziej niezbędne dla personelu medycznego i służb przeciwdziałających rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jednak jak wiadomo występują duże problemy z zaopatrzeniem w podstawowe środki ochrony. Brakuje kombinezonów, maseczek, rękawiczek. Tymczasem lekarze i osoby z innych wymienionych służb codziennie kontaktują się z ludźmi, którzy są potencjalnymi nosicielami koronawirusa albo mają objawy  Covid-19.


Dlatego w imieniu samorządu miasta, nie zapominając o pracownikach walczących ze skutkami koronawirusa, dziękujemy firmom, które podejmują tak cenne inicjatywy na rzecz wspólnego dobra.


Przyłbice wykonane w laboratoriach PA Nova i Cadvision przekazane zostały szpitalowi w Pyskowicach (60 sztuk), pogotowiu (30 szt.), policji (30 szt.) oraz straży pożarnej (30 szt.). Dodatkowa zaleta sprzętu polega na lega na tym, że jest wielorazowego użytku – przyłbice można ponownie stosować po dezynfekcji.


Kolejne już się drukują i trafią do Straży Miejskiej oraz pracowników MZBM Sp. z o.o., którzy dezynfekują miasto.