Jak jeździ się Metroliniami? Zachęcamy do udział w badaniu online

2021-09-10

Rozpoczęło się badanie online zachowań i preferencji mobilnościowych oraz ocen warunków zamieszkania na terenie Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. Geoankieta będzie dostępna pod linkiem http://metropoliagzm.pl/ankieta/ do 3 października Zachęcamy do jej wypełnienia.

W pierwszym etapie przeprowadzona zostanie ewaluacja funkcjonowania Metrolinii na trzech poziomach: realizacji idei całego projektu, funkcjonowania poszczególnych linii i przystanków oraz zbadania deklarowanych powodów korzystania i niekorzystania z transportu zbiorowego.

Badanie przeprowadzone zostanie z wykorzystaniem geoankiety. Uczestnicy będą mogli zaznaczać miejsca,, między którymi się przemieszczają, przystanki i linie autobusowe. Będą mieli możliwość oceny m.in. czasu przejazdu, wygody korzystania z transportu zbiorowego czy jakości oczekiwania na przesiadkę.

Zebrane dane posłużą do zbudowania rekomendacji na potrzeby zmian w funkcjonowaniu Metrolinii, jak również do poszukania zachęt do korzystania z transportu zbiorowego przez osoby z niego niekorzystające.
Ankieta będzie aktywna od 13 września do 3 października br.