Jak zmieniły się Pyskowice w ostatnich latach? Pokazujemy w specjalnej publikacji

2024-03-11

Od pięciu lat samorząd Pyskowic corocznie przedstawia „Raport o stanie gminy”, który na bieżąco pozwala śledzić rozwój miasta. Tym razem, z okazji zakończenia VIII kadencji pyskowickich władz, która skłania do całościowego podsumowania, przygotowaliśmy coś wyjątkowego. Z przyjemnością prezentujemy raport „Transformacja miasta 2018 – 2023 w pigułce”.

Element ozdobny

Publikacja jest swoistym atlasem, mapą po najważniejszych inwestycjach i zadaniach zrealizowanych we wskazanym okresie. A wydarzyło się wiele, o czym świadczy chociażby pokaźna objętość wydawnictwa, liczącego blisko 170 stron. Mimo wielu kryzysów - najpierw pandemia, potem wojna w Ukrainie – Pyskowice „wyszły z tarczą”. Udało się zrealizować wszystkie zamierzenia i programy z naddatkiem, pozyskano 200 milionów złotych z zewnątrz, które pozwoliły na dokonanie wielu rzeczy. Jak zmieniły się przez ten czas Pyskowice, co nowego pojawiło się w krajobrazie miasta, pod jakim względem żyje się lepiej? O tym wszystkim mówi raport „Transformacja miasta 2018 – 2023 w pigułce”.

Wydawnictwo dostępne jest, bezpłatnie, m.in. w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego w Pyskowicach, w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu, w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w Stacji Kultury. Pojawi się również w trakcie najbliższych wydarzeń miejskich. Wydawnictwo dostępne jest również w wersji elektronicznej na stronie (link) www.pyskowice.pl/ Urząd Miejski/Raport o stanie gminy/Transformacja miasta 2018 – 2023 w pigułce.

„Jestem dumny, że przez te 5 lat mogłem pełnić funkcję burmistrza Pyskowic i mieć wpływ na kierunki rozwoju naszego miasta. Raport przedstawia to, co zostało zrobione, ale wiem też, jak wiele potrzeb wciąż mamy. Wierzę, że w Pyskowice nadal się będą dynamicznie rozwijały, czego z całego serca życzę nam wszystkim kochającym to miasto” – kończy słowo wstępne burmistrz Pyskowic Adam Wójcik.

Zachęcamy do lektury.