Jubileusz 30 – lecia Straży Miejskiej. Gratulacje i życzenia

2021-11-23

1 listopada przypadła 30. rocznica powołania Straży Miejskiej w Pyskowicach. Z tej okazji 19 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem jubilatów oraz przedstawicieli samorządu: przewodniczącą rady miejskiej Jolantą Drozd, burmistrzem Adamem Wójcikiem, sekretarz miasta Agnieszką Kazubek i wiceprzewodniczącym rady Krzysztofem Łapuchą. Obecni byli również pyskowiccy radni, dyrektorzy placówek oświatowych i kulturalnych, naczelnicy wydziałów UM w Pyskowicach, przedstawiciele służb mundurowych.

Na pierwszym planie blondynka ubrana odświętnie, stojąca tyłem oraz wysoki mężczyzna z brodą i w okularach wręczają drzewko bonzai mężczyźnie ubranemu w mundur strażnika miejskiego. W tle scena i roll-up z logiem Pyskowic

Uroczystość była okazją do wręczenia wyróżnień i podziękowań osobom, które wspierają działania straży. Decyzją prezesa Polskiego Związku Straży Miejskich i Gminnych złote medale ,,Za zasługi dla Straży Miejskich i Gminnych” otrzymali przewodnicząca rady miejskiej Jolanta Drozd, burmistrz Adam Wójcik oraz przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Rady Miejskiej w Pyskowicach Andrzej Bąk.

Odznaczeniami uhonorowani zostali również zasłużeni strażnicy. Złote medale „Za zasługi dla Straży Miejskich i Gminnych" otrzymali Ryszard Janda (już na emeryturze) i st. insp. Wojciech Krzaczyński, srebrne - st. insp. Piotr Kubicki i st. insp. Krzysztof Śliwakowski, a brązowe - st. insp. Krzysztof Kasprzyk i st. insp. Wojciech Kulpa.

Część oficjalną zakończyła prezentacja podsumowująca minione trzy dekady Straży Miejskiej w Pyskowicach autorstwa strażnika Michała Kołodzieja.

Nie zabrakło również podziękowań za codzienną pracę na rzecz lokalnej społeczności i życzeń dalszej,równie udanej działalności, które odbierał komendant Straży Miejskiej w Pyskowicach Robert Rutkowski. Przyłączamy się do gratulacji.