KOMUNIKAT DOTYCZĄCY OTWARCIA PRZEDSZKOLI I ŻŁOBKA

2020-05-13

Szanowni Państwo,
wczoraj tj. 12 maja br. wpłynęło do Urzędu Miejskiego pismo Państwowego Inspektora Sanitarnego w Gliwicach, w którym ze względu na liczne zachorowania wśród pracowników KWK „Sośnica” zamieszkujących teren powiatu gliwickiego, Gliwic i Zabrza, sugeruje wstrzymanie się z otwarciem żłobków i przedszkoli.

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY OTWARCIA PRZEDSZKOLI I ŻŁOBKA

Jak Państwo wiecie z poprzednich komunikatów w ostatnich dniach w pyskowickich przedszkolach oraz żłobku trwały intensywne prace i przygotowania mające na celu dostosowanie ww. placówek do wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Przygotowane zostały m.in. sale, szatnie czy toalety, opracowane zostały odpowiednie procedury, zakupiono termometry, płyny dezynfekcyjne oraz środki ochrony indywidualnej, a cały personel został przeszkolony pod kątem procedur związanych z epidemią koronawirusa.

Sytuacja jest stale monitorowana. Jeżeli w najbliższych dniach nie zostanie odnotowany na terenie naszego miasta znaczący wzrost przypadków zachorowań na covid-19 żłobek i przedszkola zostaną otwarte 25 maja. O szczegółach rodziców i opiekunów dzieci uczęszczających do tych placówek informować będą dyrektorzy.

Z wyrazami szacunku

Adam Wójcik

Burmistrz Pyskowic