Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
  • Plebiscyt na Pyskowickiego Sportowca 2019 roku
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

KOMUNIKAT URZĘDU MIEJSKIEGO W PYSKOWICACH DOTYCZĄCY STRAJKU W OŚWIACIE – WAŻNE DLA RODZICÓW!

2019-04-04

Szanowni Rodzice,

zakończone referenda w sprawie strajku nauczycieli potwierdziły, że wszystkie publiczne szkoły i placówki oświatowe z terenu Pyskowic przystępują do protestu.

Dyrektorzy miejskich jednostek oświatowych wiedzą już ilu nauczycieli w anonimowej ankiecie zadeklarowało udział w strajku. W przypadku Pyskowic sparaliżowana została możliwość zapewnienia opieki i zajęć edukacyjnych.

Mając na uwadze dobro dzieci dokładamy wszelkich starań, by zminimalizować skutki strajku. Naszym nadrzędnym celem jest zapewnienie możliwości przeprowadzenia egzaminu 8-klasistów i gimnazjalistów – zatem tworzymy składy komisji nadzorujących korzystając z uprzejmości naszych sąsiednich gmin oraz innych jednostek.

W przypadku przedszkoli miejskich – 100%  zadeklarowało udział w strajku w związku z czym do gminy wpłynęły informacje, że dyrektorzy nie są w stanie zapewnić opieki dzieciom uczęszczającym do pyskowickich przedszkoli. Podobnie przedstawia się sytuacja uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich. W szkołach dyrektorzy już rozpoczęli analizę kadrową i działania zmierzające do zapewnienia opieki dzieciom, które przyjdą do placówki.

Oczywiście w przypadku ogłoszenia strajku rodzice mają prawo do pozostawienia swojej pociechy w domu. Przy braku możliwości zapewnienia opieki rodzice mogą skorzystać z zasiłku z tytułu opieki nad dzieckiem zdrowym do lat 8, z powodu nieprzewidzianego zamknięcia przedszkola lub szkoły.

Apelujemy o bieżące śledzenie komunikatów medialnych w tym zakresie, w przypadku ostatecznych decyzji dotyczących strajku informacje zostaną zamieszczone na stronach internetowych miasta oraz placówek oświatowych.

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę