Konkurs „Moja przyjaciółka książka” rozstrzygnięty

2022-09-16

Miło nam poinformować, że znamy już laureatów konkursu fotograficznego „Moja przyjaciółka książka”. Decyzją jury I miejsce zdobyła praca Mai Biwo, II Agnieszki Tkocz, a wyróżnieniem uhonorowano zdjęcie Darii Wandiger. Nagrody wręczyli na wczorajszym spotkaniu w urzędzie burmistrz Pyskowic Adam Wójcik, który patronował konkursowi, oraz Ilona Surman, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pyskowicach.

Grupa odświętnie ubranych osób, pierwszy z lewej mężczyzne garniturze, następnie cztery  kobiety.

Przypomnijmy, że wydarzenie zorganizowaliśmy wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w ramach ogólnokrajowej akcji samorządowców #CzytanieRządzi. To pierwsza w Polsce kampania na rzecz upowszechniania czytelnictwa Unii Metropolii Polskich i Fundacji Powszechnego Czytania. Bo jak podkreślają organizatorzy: #CzytanieRządzi? Oczywiście, że tak! Jest wysiłkiem, który kochamy, pomaga człowiekowi w rozwoju, wciąga. Jak sport. Lektury ćwiczą nasz umysł, sprawiają, że jesteśmy „w formie”: intelektualnie, społecznie i emocjonalnie, stabilni, zdrowi, kompetentni!

Wspólnie z burmistrzem Adamem Wójcikiem zaprosiliśmy do konkursu, w którym czekaliśmy na zdjęcia prezentujące książkę lub uczestnika podczas lektury w różnych, również nieoczywistych, sytuacjach/kontekstach czytelniczych. Podczas podroży, wypoczynku w domu i poza nim, przy nauce, zabawie, na łące czy w lesie. I takie też były nadesłane zdjęcia – pomysłowe, kreatywne, zaskakujące.

Pierwsze miejsce i e – czytnik ufundowany przez biblioteką zdobyła Maja Biwo, drugie wraz z zestawem wydawnictw samorządu Pyskowic i autografem burmistrza - Agieszka Tkocz, a albumy o Pyskowicach również opatrzone podpisem gospodarza miasta powędrowały do wyróżnionej Darii Wandiger.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a nagrodzonym serdecznie gratulujemy.