Konkurs plastyczny „Relacje”. Zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami

2022-03-14

Wraz z Zespołem Szkół Specjalnych w Pyskowicach zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „Relacje”. Wydarzenie odbędzie się w ramach działań Międzynarodowego Nieprzetartego Szlaku, który od dziesięcioleci organizuje wydarzenia artystyczne dla osób niepełnosprawnych. Patronem honorowym wydarzenia są starosta powiatu gliwickiego oraz burmistrz Pyskowic.

Na białym tle napis konkurs plastyczny relacej, z prawej strony liczne czerwone ślady, jakby pędzla, ale i stóp, zagęszczające się przy brzegu kartki.

Konkurs kierowany jest do osób z niepełnosprawnościami niezależnie od ich daty urodzenia - do przedszkolaków, uczniów szkół specjalnych, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, twórców indywidualnych bez względu na wiek.

Prace wraz z metryką zgłoszenia oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych przyjmowane są do 31 marca br.. Można jest dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty czy kuriera na adres: Zespół Szkół Specjalnych w Pyskowicach, ul. Poniatowskiego 2, 44-120 Pyskowice.

Zwycięskie prace zostaną pokazane na wystawie pokonkursowej w Galerii PodCień od 26 do 29 maja br., a w trakcie uroczystego wernisażu nagrodzeni autorzy otrzymają dyplomy, upominki oraz pamiątkowe statuetki.

Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Specjalnych w Pyskowicach we współpracy z Międzynarodowym Nieprzetartym Szlakiem, Miejskim Ośrodek Kultury i Sportu w Pyskowicach oraz Galerią PodCień w Pyskowicach

Dokumenty zgłoszeniowe można pobrać ze strony https://nieprzetartyszlak.eu/konkurs-plastyczny-relacje/.