Korek przy punkcie wymazowym. Uporządkujmy wspólnie sytuację

2020-11-12

W związku z dużym obłożeniem punktu wymazowego zlokalizowanego przy Szpitalu sp. z o.o. w Pyskowicach w godzinach jego pracy w pobliżu placówki, zwłaszcza na ulicy Strzelców Bytomskich,  tworzy się korek. Dlatego prosimy osoby udające się na badania pod kątem zarażania COVID-19 o ustawianie swoich samochodów zgodnie z wyznaczoną kolejką, wzdłuż ul. Strzelców Bytomskich od strony placu Józefa Piłsudskiego.

Zdjęcie wjazdu do punktu pobrań przy Szpitalu sp. z o.o. w Pyskowicach, na pierwszym planie brama, na dalszym - punkt drive thru

W porządku i kierunku kolejki pomagają zorientować się tablice informacyjne. Pomocą służy również kierowany w to miejsce, w miarę możliwości w godzinach pracy pobrań,  patrol Straży Miejskiej. Zwracamy zwłaszcza uwagę, by parkować samochody z zachowaniem bezpiecznych odległości od przejść dla pieszych i skrzyżowań.  


Prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie przejazdu ul. Strzelców Bytomskich w godzinach pracy punktu drive thru lub wybór innej, alternatywnej trasy w tych porach. Szczególnie teraz, gdy dzień jest coraz krótszy i szybko zapada zmierzch. Przypominamy, że wymazy pobierane są w godz. 9.00-12.00 i 15.00-17.00.


Z góry dziękujemy kierowcom  za zrozumienie sytuacji i pomoc w jej uporządkowaniu.