Instagram
Graficzna mapa odnośników Pyskowice.pl Wersja Polska English version Deutsch Version Version Française Biuletyn Informacji Publicznej - Urząd Miejski w Pyskowicach
  • Na co idą moje pieniądze
  • Plan Miasta Pyskowice
  • Wirtualny spacer po Pyskowicach
  • Pyskowicki Budżet Obywatelski
  • Działania proekologiczne
Koronawirus
Ważne tematy
UWAGA UŻYTKOWNICY WIECZYŚCI! - ZMIANA TERMINU UISZCZENIA OPŁATY za rok 2019
Zmiana numerów kont bankowych
Profil zaufany
Portal mapowy
System Informacji Przestrzennej
Sprawdź jakość powietrza
Tereny inwestycyjne
Newsletter
Chcesz otrzymywać na swój adres email ostatnie aktualności oraz informacje o nadchodzących wydarzeniach?
Dopisz się do naszego newslettera!

KORONAWIRUS DEMOLUJE ROZKŁADY JAZDY. POCIĄGI, AUTOBUSY I TRAMWAJE JEŻDŻĄ RZADZIEJ

2020-03-23

W związku z przeciwdziałaniem epidemii wprowadza się kolejne ograniczenia i zaleca się pozostanie w domach. Skutkiem jest zmniejszenie frekwencji pasażerów, a w ślad za tym cięcie połączeń. W poniedziałek, 23 marca, weszła w życie druga fala zmian w rozkładach wszystkich środków komunikacji pulicznej w regionie. Mieszkańców Pyskowc szczególnie może dotknąć odwołanie wielu pociągów na trasie z Gliwic do Katowic.

Logotyp Górnośląsko - Zagłębiowskiej Metropolii

Od 23 marca do odwołania inaczej jeżdżą autobusy linii 12, 297 i 910 (w dni robocze kursują zgodnie z sobotnimi rozkładami jazdy), linia 830 nie kursuje w dni robocze, linia 974 ulega zawieszeniu. Wszystkie kursy dotyczą wewnętrznych relacji na terenie Katowic oraz połączenia stolicy regionu z Bytomiem.  Przypominamy, że generalnie w dni robocze obowiązują rozkłady autobusów z dni wolnych od nauki.

Od niedzieli (22 marca) obowiązują też liczne zmiany w rozkładzie tramwajów. Korekta dotyczy linii 21, 22, 26 i 27. Od jutra, 24 marca, tramwaje zaczynają jeździć w dni robocze według rozkładu  ważnego w sobotę, a w weekendy zgodnie z rozkładem na niedzielę. ZTM do odwołania zawiesza kursowanie tramwajów 23 i 30, nadal nie kursują linie 0, 11 i 38, trolejbusy  kursują według rozkładów na dni robocze nieszkolne.


Z powodu spadającej liczby pasażerów decyzję o dalszym ograniczeniu połączeń podjęły również Koleje Śląskie. Ograniczony rozkład jazdy będzie obowiązywał od poniedziałku do odwołania. W miniony weekend pociągi kursowały jeszcze według standardowego rozkładu. W kolejnych weekendach część kursów będzie odwołana w całości, część natomiast będzie obowiązywać w skróconych relacjach. W niektórych przypadkach zmienione zostaną dotychczasowe godziny kursowania.


W bardzo wielu przypadkach zmiany dotyczą pociągów na trasie Gliwice – Katowice. Zestawienie odwołanych połączeń znajdziesz tutaj.


Każdy, kto wybiera się w podróż na obszarze aglomeracji, powinien zerknąć w aktualne rozkłady. Przewoźnicy uprzedzają, że w związku z dynamicznym rozwojem sytuacji nie jest możliwe zamieszczanie aktualnych informacji na wszystkich przystankach autobusowych. Pasażerowie znajdą je na stronach https://www.kolejeslaskie.com/koronawirus/ oraz https://rj.metropoliaztm.pl/news/i/1690/

Wygląd domyślnyZwiększ wielkość czcionkiWysoki kontrast
Logo Pyskowice
Materiały promocyjne
Dla seniorów
Ogłoszenia
Katalog firm
Gazeta lokalna
Informator Pyskowicki
izi.Travel - Pyskowicki Przewodnik Oczami Mieszkańców
Grobonet - internetowa wyszukiwarka grobów
PKPGTVBusKZK GOP

Komunikacja w Metropolii

Górnośląski Związek Metropolitalny

Śląski Związek Gmin i Powiatów Leśna Kraina Górnego Śląska

Związek Subregionu Centralnego

Śląska Karta Usług Publicznych
Wyślij kartkę