Kramy, kolędy i św. Mikołaj. 4 i 5 grudnia zapraszamy na festyn świąteczny

2021-11-22

Wprawdzie do weekendu 4 - 5 jeszcze trochę czasu, ale już dzisiaj warto wpisać tę datę w swój kalendarz. W dni przed mikołajkami ulubieniec najmłodszych odwiedzi festyn na placu przy kościele, któremu patronuje – a jakże – św. Mikołaj. Zapraszamy na to wydarzenie wraz z parafią, Miejskim Ośrodkiem Kultury i Sportu w Pyskowicach oraz firmą Dom10.eu.

Zabawa w świątecznym klimacie rozpocznie się 4 grudnia. Będzie bardzo muzycznie i kolędowo. Ducha wigilii przywołają laureaci XV Wojewódzkiego konkursu kolęd, pastorałek i pieśni zimowych. Potem przyjdzie kolej na zespoły „LALALA” z MOKiS Pyskowice, „Miedarzanie” oraz NIVEL.

A w niedzielę zjawi się wyczekiwany przez dzieci gość, by spełnić ich „Mikołajowe marzenia do spełnienia”. Po wizycie św. Mikołaja zapowiada się jeszcze zabawa z Kapelą Biesiada, grupą Arkadia Band oraz Anią Matuszczyk.

Na festynie czekać będą kramy z rękodziełem świątecznym i gastronomią. Każdego dnia stoiska będą otwarte od g. 15.00, a początek pozostałych atrakcji zaplanowano na g.16.00.