KSeF dla mikroprzedsiębiorców

2023-11-21

Wraz z Krajową Administracją Skarbową (KAS) zapraszamy na ogólnopolski cykl spotkań on-line „Środy z KseF”. W każdą środę od połowy listopada do połowy grudnia eksperci KAS będą przekazywać informacje o założeniach Krajowego Systemu e-Faktur (KseF). Pierwsze spotkanie już jutro, 22 listopada o godz. 9.00.

Element dekoracyjny

Od 1 stycznia 2022 r. podatnicy mogą dobrowolnie korzystać z KSeF przygotowując się do systemu, który będzie obowiązkowy od 1 lipca 2024 r. Od tego dnia czynni podatnicy VAT będą wystawiać e-faktury wyłącznie w KSeF, a faktury ustrukturyzowane będą podstawową formą dokumentowania transakcji gospodarczych. Dla małych i średnich firm zwolnionych z VAT obowiązek e-fakturowania wejdzie w życie od 1 stycznia 2025 r. Już teraz jednak warto poznać nowe zasady wystawiania e-faktur i przetestować bezpłatne narzędzia KSeF.

Izba Administracji Skarbowej w Katowicach zaprasza mikroprzedsiębiorców na bezpłatne spotkania on-line na temat założeń KSeF. W trakcie webinarium będzie się można dowiedzieć o:

  • nowych zasadach fakturowania w Polsce,
  • uwierzytelnieniu w KSeF i nadawaniu uprawnień,
  • różnicy pomiędzy fakturą elektroniczną a e-Fakturą,
  • wystawianiu oraz otrzymywaniu faktur w KSeF,
  • bezpłatnych narzędziach KSeF,
  • tym gdzie znaleźć komunikaty, informacje, odpowiedzi na pytania.

Na najbliższe webinarium zapraszamy 22.11.br. o godz. 9.00. Przewidywany czas trwania to godzina. Spotkanie jest otwarte, nie ma potrzeby wcześniejszej rejestracji. Aby dołączyć do spotkania wystarczy kliknąć na link do spotkania na Teams.

Więcej informacji o KSeF na www.podatki.gov.pl/ksef.