LISTOPADOWE WYDARZENIA W CENTRUM WYSTAWIENNICZYM

2017-10-30

Zapraszamy do korzystania z bogatej oferty pyskowickiego Centrum Wystawienniczego (ratusz, Rynek 1). W listopadzie odbędą się dwa spotkania z historią oraz otwarcia i wernisaże nowych wystaw artystycznych, a także historycznych. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Szczegóły w rozwinięciu. Zapraszamy! 

WYSTAWA TWÓRCZOŚCI BARBARY CHROMEC

3 listopada, godz. 17.00 Galeria Podcień w Ratuszu - wystawa twórczości Barbary Chromec z gliwickiej grupy FAUN pt. "Obrazy podświadomości". Możliwość zwiedzania wystawy do 30 listopada br.

 

WYSTAWA PORCELANY ŚLĄSKIEJ

10 listopada, godz. 17.00 Centrum Wystawiennicze w Ratuszu (II piętro) - uroczyste otwarcie wystawy porcelany śląskiej z prywatnej kolekcji Ireny i Romana Gatys z Nakła Śląskiego.

 

WYSTAWA RZEŹB I IKON

17 listopada, godz. 17.00, Galeria Podcień w Ratuszu - uroczyste otwarcie wystawy rzeźb Macieja Stachacza oraz ikon Edwarda Pietsza pt. "W kręgu kultury tarnogórskiej". 

 

SPOTKANIE Z HISTORIĄ - KONCERT

19 listopada, godz. 15.00 Centrum Wystawiennicze w Ratuszu - koncert kameralny pieśni patriotycznej w wykonaniu Marka Olesia pt. "Dzieje ojczyzny w pieśni zapisane". Koncert odbędzie się w ramach niedzielnych spotkań z historią.

 

WYSTAWA HISTORYCZNA

24 listopada godz. 17.00 Centrum Wystawiennicze w Ratuszu - uroczyste otwarcie wystawy historycznej z Katowickiego Instytutu Pamięci Narodowej pt. "W cieniu jednostki - kult Stalina na Górnym Śląsku w latach 1945-1956", do której prelekcję przygotuje i przedstawi Błażej Kupski.

 

SPOTKANIE Z HISTORIĄ – PRELEKCJA

26 listopad,  godz. 15.00 Centrum Wystawiennicze w Ratuszu - prelekcja dotycząca jubileuszy naszego miasta, którą przedstawi Michał Kołodziej. Spotkanie odbędzie się w ramach niedzielnych spotkań z historią.